MiM szykuje się na Mistrzostwa Polski

Warsztaty z tańca irlandzkiego

W numerze

MiM szykuje się na Mistrzostwa Polski

Warsztaty z tańca irlandzkiego

 

Uczniowie Szkoły Tańca MiM przez kilka dni trenowali pod okiem instruktorek z Krakowa taniec irlandzki. Teraz starachowiccy tancerze przygotowują się do Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec marca br.

Warsztaty, które mają zapoznać uczniów z nowymi technikami tańca, to już tradycja Szkoły Tańca MiM. W ostatnim czasie młodzi starachowiccy tancerze sprawdzali swoje umiejętności w tańcu irlandzkim. Zajęcia poprowadziły instruktorki z krakowskiej szkoły ERIU: Agata Maciejewska, Małgorzata Śliwa i rodowita starachowiczanka Agata Kowalczyk. Treningi odbywały się w trzech grupach, w jednej dla wszystkich chętnych, którzy poznawali tajniki tańca i w dwóch ukierunkowanych na step irlandzki.

- Okazało się, że jest to bardzo wymagająca technika. Nasi instruktorzy obserwowali te zajęcia i myślę, że niektóre elementy będą w przyszłości wykorzystane w naszych nowych choreografiach. Poprzez takie warsztaty chcemy, żeby nasi tancerze poznawali możliwie jak najwięcej technik tańca. Oczywiście w przyszłości być może wybiorą sobie jakąś jedną, konkretną technikę, ale im więcej się poznaje, im więcej się wie, to jest się lepszym tancerzem - mówi dyrektor Szkoły Tańca MiM Małgorzata Dziamka.

Teraz starachowiczanie przygotowują się do Mistrzostw Polski Międzynarodowej Federacji Tańca Artystycznego, które odbędą się pod koniec marca w Białych Błotach niedaleko Bydgoszczy.

- Głównie będziemy startować w kategorii Artistic Dance Show. Na mistrzostwa jadą trzy duże formacje, zespół MiM Mamy i oczywiście nie zabraknie solistów, duetów i mini formacji. Będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, ale poziom na Mistrzostwach Polski naprawdę jest wysoki. Już samo znalezienie się w gronie uczestników tak prestiżowych zawodów, to duże wyróżnienie - dodaje dyrektor Małgorzata Dziamka.

W Białych Błotach zespoły MiM-u zaprezentują znane już z Koncertu w Krainie Magii choreografie. Będą to m.in. "Cyrk", "Pomiędzy Kartami" oraz "Kolory Orientu".

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ