Nalot na salony gier w mieście

Akcja jak z gangsterskiego filmu

Na okładce

Nalot na salony gier w mieście

Akcja jak z gangsterskiego filmu

 

W kuloodpornych kamizelkach i hełmach, wyposażeni w długą broń weszli do dwóch lokali w Starachowicach, gdzie nielegalnie uprawiano hazard. Zabezpieczono 6 automatów do gier. 

W akcję przeciwko nielegalnym maszynom do gier hazardowych na terenie Starachowic zaangażowani byli funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno - Skarbowego, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Ministerstwa Finansów oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. W środę. 7 marca późnym popołudniem, uzbrojeni funkcjonariusze weszli jednocześnie do punktów przy ul. Radomskiej i ul. Piłsudskiego.

- Z uwagi na zamontowane przez urządzających gry przeszkody fizyczne, uniemożliwiające funkcjonariuszom wejście do lokali, konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. W lokalach ujawniono sześć urządzeń do gier hazardowych, po trzy sztuki w każdym z nich. W trakcie czynności procesowych ujawniono też środki pieniężne w kwocie 6 215,00 zł, rejestratory monitoringu i klucze serwisowe. Przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsc oraz zabezpieczono dowody wskazujące na popełnienie przestępstwa skarbowego - mówi GAZECIE Anna Stępień, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

Na razie nikt nie został zatrzymany i nie usłyszał konkretnych zarzutów. IAS potwierdza jednak, że mogą pojawić się zatrzymania.

- Sprawa jest rozwojowa, bowiem postępowanie karno-skarbowe prowadzone przez naczelnika Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego obejmuje swoim działaniem podmiot, który organizuje urządzanie gier na terenie całego kraju - dodaje rzecznik IAS w Kielcach.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego - skarbowego, takie działanie zagrożone jest grzywną, a nawet więzieniem do 3 lat. Ustawa o grach hazardowych przewiduje natomiast za urządzanie gier na automatach karę pieniężną w wysokości

100 tysięcy złotych od każdego automatu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że podczas akcji w jednym z lokali zatrzymany został mężczyzna poszukiwany przez policję do odbycia kary za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Przekazano go starachowickiej policji.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ