Śmierć na drodze

Wjechał skuterem pod koła TIR-a

Bezpieczeństwo

Śmierć na drodze

Wjechał skuterem pod koła TIR-a

 

Tragicznie się zaczął i równie tragicznie zakończył miniony tydzień na naszych drogach. W Stykowie (gm. Brody) zginął 48-letni kierowca skutera. To trzecia ofiara wypadku w ostatnich dniach na drogach naszego regionu.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się na drodze krajowej nr 42 w miniony piątek (2 marca około godziny 12.00). Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący skuterem 48-letni mieszkaniec gminy Brody wyjeżdżał z jednej z pobliskich posesji. Prawdopodobnie nie zauważył jadącego główną drogą TIR-a i wyjechał wprost pod koła ciężarówki. Niestety, mężczyzna zginął na miejscu. Kierowcą TIR-a był 34-latek z gminy Pawłów.

Droga w miejscu wypadku była przez kilka godzin całkowicie zamknięta, objazdy wyznaczono przez Kałków, Brody i Dąbrowę. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali także policyjni technicy. Przeprowadzono dokładne oględziny i zabezpieczono wszystkie ślady, a funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wstępnie sprawdzili stan techniczny pojazdu.

Wersję o przebiegu zdarzeń przyjętą przez mundurowych potwierdzają także świadkowie, którzy przyznali, że mężczyzna na skuterze wyjeżdżał z posesji.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ