MOSiR z noclegownią, to jakiś absurd!

W numerze

MOSiR z noclegownią, to jakiś absurd!

W tym samym budynku funkcjonują kluby sportowe, z szatni w rozgrywkach ligowych korzysta Star Starachowice i w tym obiekcie zlokalizowano jeszcze... noclegownię. Wejść tam można, ale wytrzymać dłużej już nie...

Lokalizacja starachowickiej noclegowni ponownie była tematem dyskusji na sesji Rady Miejskiej. Radni zwracali uwagę, że teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powinien błyszczeć również estetyką, a tak nie jest - Noclegowni nie powinno być na stadionie, gdzie na parterze są szatnie i swoje siedziby mają kluby sportowe. Tam przebierają się także dzieci, a na piętrze często pojawiają się osoby pod wpływem alkoholu. Apeluję do decydentów, aby zrobili coś w kierunku poprawy tej sytuacji - mówił radny Sylwester Kwiecień.

- Też życzyłabym sobie, żeby to była inna lokalizacja. Na co dzień dbamy o czystość i dezynfekujemy pomieszczenia, ale na dzień dzisiejszy lokalizacja jest jaka jest. Zwracam się z prośbą do państwa radnych, aby pomogli nam znaleźć nową - powiedziała dyrektor MOPS, Jolanta Grudnicka.

Radny Zygmunt Andrejas zapytał natomiast, co z planem przeniesienia noclegowni do budynków MZK? Taki pomysł miały przecież władze miasta.

- Kilka miesięcy temu odbył się wyjazd studyjny, podczas którego oglądaliście państwo potencjalną lokalizację noclegowni. Przymierzaliśmy budynek w okolicach bazy MZK, ale w tej chwili pojawiają się inne możliwości. Tamta propozycja nie do końca przypadła państwu do gustu. Poszukujemy innych rozwiązań i wiemy, że musimy to zrobić - odpowiedział wiceprezydent Jerzy Miśkiewicz.

Władze miasta - jak się dowiedzieliśmy - wstępnie wytypowały kilka innych lokalizacji dla noclegowni. Jedną z nich ma być budynek w okolicach ulicy Rogowskiego.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ