Edukacyjna wycieczka

SP nr 13

W numerze

Edukacyjna wycieczka

SP nr 13

 

Uczniowie klasy VA Szkoły Podstawowej nr 13, pod opieką Anny Sepioło i Iwony Łojek, semestr nauki podsumowali na Łysej Górze.

Wypad w Góry Świętokrzyskie był elementem Innowacji Pedagogicznej "Gra przygodowa - wykorzystanie wiedzy w praktyce". W czasie zwiedzania sanktuarium, kaplicy i klasztoru na Świętym Krzyżu uczniowie realizowali zadania, do których wiedzę i umiejętności zdobyli na szkolnych zajęciach oraz podczas wyprawy. Dzięki współpracy z Oddziałem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Sulejowie, zorganizowano niezwykle ciekawą lekcję w ogródku meteorologicznym, którą poprowadził nowicjusz - Piotr. Uczniowie z zapałem wypełniali karty pracy, odpowiadając na pytania dotyczące składników pogody. Dociekliwie wypytywali m.in. o zastosowanie urządzeń, minimalną i maksymalną temperaturę, prędkość i kierunek wiatru. Był czas również na grę terenową, która wymagała od młodzieży sprytu, kreatywności a także współdziałania w grupie.

Apetyty młodych turystów zaspokoiły miłe panie z jadłodajni klasztornej "Pod Aniołem" oraz kawiarni "Stara apteka". Po ciekawej wyprawie, wrócili do domów pełni wrażeń.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ