Bezpieczeństwo w Internecie

ZSZ nr 2

W numerze

Bezpieczeństwo w Internecie

ZSZ nr 2

 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był w tym roku pod hasłem: "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Zespół Szkół Zawodowych nr 2, jak co roku, zorganizował z tej okazji spotkania i konkursy związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. 

Omówiono zagadnienia dotyczące wykroczeń, które mają miejsce w sieci i ich konsekwencji dla przeciętnego, nieświadomego użytkownika oraz uzależnień od komputera czy Internetu, które dotyka głównie młodych ludzi. Proponowano również inne, alternatywne spędzania wolnego czasu, bez użycia komputera. Tradycyjnie odbyły się konkursy: o tytuł Internauty Roku, Mistrza Klawiatury, konkurs na plakat, wiersz, inscenizację bądź prezentację nt.: "Bezpieczna Cyberprzestrzeń" oraz Szkolny Turniej Gier Komputerowych.

Test wiedzy na temat sieci komputerowych i komunikacji w sieci najlepiej rozwiązał Mateusz Kalisz z II INT, zdobywając tytuł Internauty Roku 2018. Bardzo dobre wyniki uzyskali też Konrad Barszcz (III INT), Kacper Goszczyński (II INT) oraz Mateusz Walkiewicz (I INT). Tytuł Mistrza Klawiatury obronił ubiegłoroczny zwycięzca (470 znaków na minutę) - Błażej Wiosło z kl. IV INT. Wysokie wyniki, zarówno z szybkości jak i poprawności pisania, uzyskali także Filip Kosmala (II INT) i Artur Cygan (I INT).

W konkursie na plakat, prezentację, wiersz, inscenizację bądź inną formę przedstawienia tematu "Bezpieczna Cyberprzestrzeń" wyróżniono: klasę I PT - za plakat oraz wiersz - autorstwa Julii Lewandowskiej, klasę I MT - za prezentację multimedialną, a za plakaty klasy: I INT, II BRT, III BOT oraz III INT.

W Turnieju Gier Komputerowych dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs FIFA, a kilkugodzinne sportowe zmagania pozwoliły wyłonić najlepszych. 1 miejsce zajął Marcin Reuszel z klasy I INT, drugie zdobył Dawid Duraziński z klasy I MT, natomiast III przypadło Michałowi Packowi z klasy II INT.

Podczas podsumowania Dni Bezpiecznego internetu wręczono certyfikaty Cisco, które otrzymała grupa 15 uczniów klasy IV INT.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ