Honorowa rezygnacja radnego Andrejasa

Nowy przewodniczący Komisji Rewizyjnej

W numerze

Honorowa rezygnacja radnego Andrejasa

Nowy przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Janusz Garbarczyk, radny z Klubu Niezależnych, zastąpił Zygmunta Andrejasa (PiS) na stanowisku przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej.

Zygmunt Andrejas zapowiedział, że złoży rezygnację z pełnionej funkcji po tym, jak prezydent nie wstrzymał procedury przetargowej w sprawie sprzedaży części terenu Targowiska Miejskiego. Na działanie prezydenta kupcy złożyli skargę, a ówczesny przewodniczący Komisji Rewizyjnej wnioskował, aby wstrzymać wszystkie działania do czasu ustosunkowania się KR do skargi. Prezydent tego nie zrobił, więc radny Andrejas zrezygnował z przewodniczenia rewizyjnemu gremium.

Nowego przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wybrano na lutowej sesji. Zgłoszono dwie kandydatury: radnego Janusza Garbarczyka (Klub Radnych Niezależnych) i Pawła Kępy (wykluczonego niedawno z klubu PiS), którego zaproponował... Sylwester Kwiecień z SLD. W głosowaniu radni byli w zdecydowanej większości za kandydaturą Garbarczyka (8 głosów), a radnego Kępę poparły trzy osoby. Od głosu wstrzymali się radni PiS z wyjątkiem radnej Joanny Główki.

To już kolejna zmiana na tym stanowisku. Wcześniej piastowali je Sylwester Kwiecień (SLD) i Paweł Kępa (wówczas PiS). Teraz Komisja Rewizyjna działa w składzie: przewodniczący Janusz Garbarczyk (KR Niezależnych) oraz członkowie: Robert Sowula (KR Niezależnych), Paweł Kępa (radny niezależny) i Zygmunt Andrejas (PiS).

Dobrym zwyczajem było jeszcze do niedawna, że Komisji Rewizyjnej przewodniczył radny z opozycji radnego, teraz ster przejął radny z największego klubu w radzie, sympatyzującego z prezydentem Markiem Materkiem.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ