Będą znowu protestować w MAN?

Negocjacje płacowe były najważniejszym tematem obrad (1 marca br.) Komisji Międzyzakładowej w MAN.

- Po burzliwej dyskusji, większością głosów zdecydowano, że związek opowiada się za jednorocznym porozumieniem płacowym. Stanowisko to przedstawione zostanie prezesowi. W przypadku negatywnej odpowiedzi podjęte będą akcje protestacyjne – informuje Jan Seweryn, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w MAN.

Przypomnijmy, podczas negocjacji ze związkowcami prezes Michael Kobriger zaproponował podpisanie porozumienia na trzy lata.

- W 2018 r. podwyżka miałaby wynosić 5%, w 2019 r. 3,5% i w 2020 r. 3,5%. Co roku na podwyżki indywidualne przeznaczano by też 1% funduszu płac, a do stawki osobistego zaszeregowania włączono by 8% z tzw. oceny, o co wnioskowaliśmy. Pracownikom umysłowym włączono by natomiast do płacy zasadniczej 5% premii i dodatek szkodliwy – relacjonował wyniki rozmów Jan Seweryn.

Zarząd PKC proponuje natomiast średni wzrost wynagrodzeń o 5%, podwyżkę dodatku frekwencyjnego ze 100 do 200 zł oraz likwidację dodatku 5S, natomiast w Gegenbauer rozmowy płacowe się jeszcze nie rozpoczęły, bo nie ma decyzji, czy przedłużony zostanie kontrakt na obsługę MAN.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ