Trzy tajemnicze zgony

Starachowicka prokuratura prowadzi śledztwa w sprawie śmierci trzech mieszkańców naszego powiatu.

Ciało 36-letniego starachowiczanina znaleziono w sobotę, 24 lutego br. w okolicach zalewu Lubianka. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, która po otrzymaniu wstępnych wyników sekcji zwłok wykluczyła udział w tym zdarzeniu osób trzecich. Z ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo, niemniej śledczy prowadzą tę sprawę w związku z artykułem 151 kodeksu karnego, czyli "kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Kilka dni przed tym tragicznym zdarzeniem (w czwartek, 22 lutego) w jednym z domów w Wąchocku znaleziono ciało 58-latka. Jak udało nam się ustalić, w tym przypadku również znane są wstępne wyniki sekcji zwłok, ale prokuratura nie informuje o szczegółach. Śledztwo prowadzone jest w związku z artykułem 155 KK czyli "kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Za wcześnie jest na stwierdzenie, że do śmierci tego mężczyzny mógł się ktoś przyczynić.

Kolejna tragedia rozegrała się w środę, 28 lutego w gminie Pawłów. Policjanci informację o zwłokach mężczyzny w Rzepinie Pierwszym otrzymali około godziny 6.00 rano. Na miejscu czynności przeprowadzili kryminalni technicy pod nadzorem prokuratora. Denatem okazał się 48-letni mieszkaniec naszego powiatu. Wstępnie wykluczono udział w zdarzeniu osób trzecich, a mężczyzna prawdopodobnie targnął się na własne życie. Prokuratura prowadzi jednak śledztwo, sprawdzając, czy ktoś mu w tym nie pomógł (art. 151 kodeksu karnego).

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ