Walczyli nasi

V Halowy Rzutowy Puchar Europy - Rybomania 2018

Informacje sportowe

Walczyli nasi

V Halowy Rzutowy Puchar Europy - Rybomania 2018

 

V Halowy Rzutowy Puchar Europy rozegrano w Poznaniu, w ramach targów wędkarskich Rybomania 2018. W kadrze naszego okręgu znaleźli się reprezentanci koła PZW w Brodach.

Zawody zorganizowały w tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie. Sportowa rywalizacja z okazji corocznych targów wędkarskich Rybomania odbyła się 10 lutego. W Pucharze Europy udział wzięło 37 zawodników z Polski, Czech, Niemiec czy Słowenii. Zawodnicy utworzyli łącznie 12 drużyn, a nasz okręg wystawił dwa zespoły, RWKS Skish i Kielce 2.

- RWKS Skish reprezentowali: Magdalena Kuza, Maciej Kuza, oboje z Buska-Zdroju oraz Sławomir Gruszka z Kazimierzy Wielkiej natomiast drużynę Kielce 2 utworzyło dwoje zawodników z koła w Brodach: Aleksandra Serafin i Paweł Kita. Wraz ze zgraną ekipą naszych zawodników do Poznania przybył jeszcze kierowca, opiekun i pasjonat wędkarstwa Jacek Serafin. Nasi zawodnicy jak zawsze bardzo się starali, ale konkurenci byli mocni - ocenili przedstawiciele koła w Brodach.

Aleksandra Serafin w kategorii juniorek zajęła 4. miejsce, a nasza drużyna, mimo niepełnego składu, dzielnie walczyła i nie była ostatnia.

- Wszyscy zgodnie uważamy, że jak na pierwsze, poważne zawody w tym sezonie nie było źle. Jesteśmy zmotywowani i pełni energii do treningów oraz dalszej rywalizacji - dodaje Aleksandra Serafin.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ