Ferie na sportowo

Dla każdego coś fajnego

Informacje sportowe

Ferie na sportowo

Dla każdego coś fajnego

 

Kręgle, piłka nożna, szachy, karate, pływanie, a może kickboxing? Taki wachlarz zajęć dla dzieci i młodzieży w minione ferie zimowe zapewnił młodym starachowiczanom Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

Przez cały okres ferii starachowiccy uczniowie mogli liczyć na moc sportowych atrakcji. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z klubami sportowymi przygotował wiele zajęć z różnych dyscyplin sportowych. Klub Świt oferował zajęcia strzeleckie, zmagania piłki nożnej zorganizowano w Miejskiej Hali Sportowej, a pływackie na Krytej Pływalni we współpracy z klubem Kalmar. Były również zmagania w bowlingu oraz bardzo aktywne zajęcia karate zorganizowane przez Starachowicki Klub karate Kyokushin, a za Feryjną Akademię Sportów Walki odpowiadał starachowicki Dragon. Nie zabrakło także rywalizacji szachowej, tradycyjnie organizowanej przez Gambit, jak również imprezy Absolwentów - Feryjnej Ligi Siatkówki. Sportowe ferie oficjalnie zakończyło Ognisko Pod Wiatą, które odbyło się na terenach MOSiR w miniony piątek.

Spotkania z Szachami

Na szachową rywalizację klub Gambit zaprosił w gościnne progi Spółdzielczego Domu Kultury. W turnieju feryjnym udział wzięli juniorzy, którzy podzieleni zostali na kilka grup. W sumie w zmaganiach wystartowało 37 uczestników. Najpierw rozegrano turniej eliminacyjny, a następnie rundę finałową. Walka była niezwykle zacięta, co już pokazały pierwsze spotkania.

Turniej eliminacyjny wygrał Wiktor Gawlik, który wyprzedził Oliwiera Mazonika, a już w zmaganiach finałowych obaj gracze zamienili się miejscami i na najwyższym stopniu podium znalazł się Mazonik. Kolejne przetasowania przyniosła klasyfikacja generalna, tak więc emocji nie brakowało.

Tradycyjnie, na zakończenie sportowej rywalizacji odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników. Poprowadził ją prezes klubu Gambit Roman Kaput, a statuetki i upominki wręczył dyrektor MOSiR Krystian Sadza.

Wyniki turnieju eliminacyjnego

1. miejsce Wiktor Gawlik

2. miejsce Oliwier Mazonik

3. miejsce Mateusz Kiciński

Najlepsza zawodniczka: Natalia Banasik

Wyniki turniejów finałowych

Turniej A:

1. miejsce Oliwier Mazonik

2. miejsce Wiktor Gawlik

3. miejsce Bartosz Moskwa

Turniej B:

1. miejsce Jakub Szymański

2. miejsce Adrian Gębusia

3. miejsce Kamil Ćwik

Turniej C:

1. miejsce Natalia Banasik

2. miejsce Bianka Czyrkun

3. miejsce Nikola Fedor

Liga Siatkówki

Na miłośników sportów zespołowych również czekała ciekawa rywalizacja. Przez dwa dni (15-16 lutego) w Miejskiej Hali Sportowej odbyły się siatkarskie zmagania przygotowane przez starachowickich Absolwentów wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

- W tegorocznej edycji ligi udział wzięło 12 drużyn, w sumie około 70 zawodników, uczniów starachowickich szkół spędzających ferie zimowe w mieście - mówią organizatorzy.

Pierwszego dnia w półfinałach drużyna SOK pewnie, w dwóch setach pokonała Czarno Czarnych, a No Name w identycznym stosunku uległo ekipie "Braci i Spółka". Trzecie miejsce wywalczyli siatkarze No Name, którzy pokonali 2:0 zespół "CC". Finałowa rozgrywka trwała trzy sety. Ostatecznie SOK pokonał "Braci" i sięgnął po zwycięstwo pierwszego turnieju.

W fazie grupowej odpadli Czarno Czarni, a ich miejsce zajęła drużyna FC Jabłko. Debiutanci w półfinale trafili na SOK, który pokonał ich 2:1. Natomiast Bracia i Spółka ponownie w dwóch setach pokonali No Name. Tak jak dzień wcześniej trzecią lokatę zajął No Name (pokonał FC Jabłko 2:0), a w finale ponownie SOK pokonał "Braci" 2:1 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja generalna

1. SOK

2. Bracia i Spółka

3. No Name

4. Czarno Czarni

4. FC Jabłko

SOK: Aleksander Krzewicki, Arkadiusz Kosterski, Jakub Zatorski, Bartosz Zieliński i Tomasz Zatorski.

Bowlingowe zmagania

W Kręgielni Atlantyda najmłodsi mogli zmierzyć się w turnieju bowlingowym. Do rywalizacji przystąpiło 30 uczniów ze starachowickich szkół. Osobno rywalizowały dziewczęta, a osobno chłopcy. Zabawa była przednia, ale rywalizacja sportowa zrobiła swoje i emocje towarzyszyły graczom do samego końca. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Karolina Bidzińska, która wyprzedziła Annę Chrzan oraz Natalię Stachowską, natomiast w zmaganiach chłopców wygrał Patryk Werbowecki, który był przed Michałem Pocheciem i Dawidem Purgałem.

Czołowi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i upominki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji czuwał z ramienia MOSiR Paweł Płatek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ