Kwiecień kontuzjowany

Czeka go dłuższa przerwa w grze

Informacje sportowe

Kwiecień kontuzjowany

Czeka go dłuższa przerwa w grze

 

Starachowiczanin, Bartosz Kwiecień, grający w Jagiellonii Białystok, tak niefortunnie zablokował podanie rywali, podczas potyczki z Cracovią, że nabawił się poważnej kontuzji.

Rundę rewanżową rozpoczął od asysty, a w kolejnym meczu z Cracovią Kraków ponownie wyszedł w pierwszym składzie. Kwiecień kilkukrotnie znakomicie spisał się w defensywie i blokował groźne ataki rywali, ale tego spotkania miło wspominał nie będzie.

W jednej z ostatnich akcji ofensywnych w tym meczu Bartosz Kwiecień zablokował podanie rywali, udaremniając całą akcję, ale, niestety, interwencja była niefortunna..

- Wiedziałem, że w tej akcji rywal jest za mną i że muszę przejąć tę piłkę, bo była końcówka meczu. Niestety, rozjechały mi się nogi i zerwałem mięsień. Uraz powinien się sam zagoić, ale czeka mnie około miesiąc przerwy. W tej chwili mogę pracować tylko na siłowni i to głównie rękami - mówi GAZECIE Bartosz Kwiecień.

Wychowanek Juventy Starachowice od zawsze słynął z mocnego charakteru i również w tym przypadku się nie załamuje. Zapowiada, że jak tylko wyleczy kontuzję, będzie znów walczył o miejsce w wyjściowej jedenastce.

- Szkoda, że ta kontuzja przytrafiła się akurat w tym momencie, kiedy wywalczyłem miejsce w pierwszym składzie i wykorzystałem szansę, jaką dał mi trener. Nie zamierzam się jednak załamywać, podnoszę głowę do góry i niedługo znów chcę wrócić do składu - dodaje starachowiczanin.

Z meczu na mecz pozycja naszego piłkarza w zespole ze stolicy Podlasia rośnie. Trener Ireneusz Mamrot obdarza go coraz większym zaufaniem, a Kwiecień zbiera tak niezbędne piłkarskie szlify.

- Z takim pozytywnym odbiorem zacząłem się spotykać od meczu z Sandecją Nowy Sącz w poprzedniej rundzie. Później był bardzo dobry mecz z Koroną, a teraz dwa kolejne spotkania, w których wyszedłem w pierwszym składzie. Dlatego szkoda, że kontuzja przytrafiła mi się akurat teraz. Na pewno się nie poddam i jak tylko zdrowie wróci będę walczył - zapewnia B. Kwiecień.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ