Maluchy skorzystają z dofinansowania

Brody

Maluchy skorzystają z dofinansowania

Brody znalazły się wśród siedmiu świętokrzyskich gmin, które skorzystają z ministerialnego programu "Maluch+". 21 lutego br., na spotkaniu w Koprzywnicy, Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody otrzymała potwierdzenie przyznania dofinansowania w kwocie 121,6 tys. zł. Gratulacje samorządowcom składał Bartosz Marczak - wiceminister, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski.

Z tych pieniędzy, w dwóch szkołach: w Adamowie i w Rudzie, uruchomione zostaną punkty opieki dziennej nad dziećmi w wieku od roku do trzech lat. Punkty rozpoczną swoją działalność już w marcu, będą mogły opiekować się łącznie dwudziestoma maluchami. Sale przeznaczone na ten cel już są przygotowane. Gmina zakupi meble, dywany, zestawy do karmienia oraz pomoce dydaktyczne i zabawki takie jak: klocki, jeździki, samochody, kąciki zabaw z tunelami i labiryntami, huśtawki, kuchnie do zabawy, lalki, wózki dla dzieci, pluszowe zwierzątka, puzzle, mówiące książki itp. Zatrudnione zostaną cztery osoby - opiekunowie dzienni.

Dzięki realizacji programu "Maluch plus", Gmina Brody wspiera rodziców w ich pracy zawodowej poprzez zapewnienie opieki małym dzieciom. W ten sposób likwidujemy bariery w dostępie mieszkańców do instytucjonalnej opieki nad małymi dziećmi.

Rodziców zainteresowanych sprawą nowych punktów opieki dziennej, Wójt Gminy Brody zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 28 lutego o godzinie 16.30 w budynku szkoły w Rudzie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ