Rusza kino w Iłży

Bez kategorii

Rusza kino w Iłży

Pierwsza ogólnodostępna projekcja dla widzów odbędzie się w sobotę, 3 marca, o godz. 17.00 w sali widowiskowo-kinowej w Iłży im. Józefa Myszki.

To wielka chwila dla iłżan, którzy nie będą już musieli jeździć do kina do Radomia czy Starachowic, by obejrzeć filmy na wielkim ekranie, w tym także premiery. Wiadomo już, że w marcu wyświetlony zostanie m.in. film "Kobiety mafii" Patryka Vegi. Kalendarz pozostałych zostanie zamieszczony lada dzień na stronie internetowej Domu Kultury w Iłży.

Sala pomieści aż 362 osoby, jest wyposażona w pełnowymiarową scenę o powierzchni 100 m.kw. Kino zostało wyposażone w projektor firmy Barco i wysokiej jakości cyfrowy sprzęt dźwiękowy oraz klimatyzację. Pierwsza, otwarta dla widzów, projekcja zostanie wyświetlona w sobotę o godz. 17.00. Wszelkie urządzenia zostały już zamontowane, pod koniec lutego ruszy strona z systemem internetowej rezerwacji miejsc. Co ważne, obiekt został również zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mają swobodny dostęp do sali głównej.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ