Jak na poligonie

Obóz klas mundurowych

W numerze

Jak na poligonie

Obóz klas mundurowych

 

Na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach, tradycyjnie zorganizowano obóz zimowy dla uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła i jej okolice zmieniły się na ten czas w koszary i poligon do ćwiczeń.

Obóz rozpoczął się apelem, który poprowadził dyrektor szkoły, Marek Gierasiński, a jego celem było doskonalenie elementów musztry, strzelania na strzelnicy pneumatycznej oraz nauka technik samoobrony. Do Chwałowic przybyli goście, m.in. grupa rekonstrukcyjna z Iłży, przedstawiciele służb mundurowych z WKU i policji z Radomia. Informowali uczniów o możliwościach dalszego kształcenia oraz metodach zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom.

Pierwszy dzień manewrów zakończył się akcentem patriotycznym. Wieczorem, uczniowie wraz z opiekunami przemaszerowali z pochodniami do pomnika partyzantów z 1944 roku w Chwałowicach, gdzie odbył się apel poległych, poprowadzony przez porucznika Tadeusza Pękałę i dyrektor Jadwigę Błaszczyk. Całodzienny trud zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz wspólnym śpiewaniem przy dźwiękach gitary.

Drugi dzień manewrów rozpoczęła poranna zaprawa fizyczna oraz apel. Uczniowie musieli się zmierzyć z quizem z wiedzy ogólnej, biegiem na orientację oraz pokonać tor sprawnościowy. A szkolne kino, zorganizowane przez nauczycieli, było dla uczestników okazją do złapania oddechu

Obóz zakończył się późnym popołudniem. Zmęczeni uczniowie wrócili do domów z bagażem fajnych wrażeń.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ