Halowa rywalizacja wędkarska

Okręgowe Zawody Młodzieży "Zima 2018"

Informacje sportowe

Halowa rywalizacja wędkarska

Okręgowe Zawody Młodzieży "Zima 2018"

W Krynkach rozegrano pierwsze z cyklu Okręgowych Halowych Zawodów Wędkarskich Młodzieży "Zima 2018". Organizatorem było koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach.

 

Siedemnastu zawodników z sześciu kół w naszym okręgu stanęło do wędkarskiej rywalizacji na początku lutego br. w Krynkach, w kilku różnych kategoriach wiekowych (do 12, 14 oraz 16 lat), a także poza konkursem w kategorii do 18 lat. Sędzią głównym był Jacek Kuza. Wszyscy musieli zmierzyć się w trójboju spinningowym oraz w konkurencji sprawnościowej, czyli rzucie imitacją kuli zanętowej (piłką tenisową) do tarczy Arenberga.

W kategorii do lat 12 najlepsza okazała się Nikola Serafin, która wygrała obie konkurencje. W trójboju osiągnęła 202,55 pkt., a w "piłeczkach" 190 punktów na 200 możliwych. W kategorii do lat 16 zwyciężyła natomiast Natalia Zaczek z wynikiem 285,70 i 180 punktów, a na drugim miejscu uplasowała się Magda Serafin. W najstarszej kategorii drugie miejsce zajęła Ola Serafin.

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyła pani wójt Brodów, Marzena Bernat z prezesem Koła PZW w Brodach, Maciejem Zaczkiem.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ