Tatiana Pluta mierzy w złoto

Ostatni sprawdzian na plus

Informacje sportowe

Tatiana Pluta mierzy w złoto

Ostatni sprawdzian na plus

 

W Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie Tatiana Pluta stoczyła dwie walki, które pewnie wygrała.

Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego ściągnęły do Ostrowca Świętokrzyskiego najlepszych zawodników z regionu. Zawodniczka Staru 1926 Starachowice, podopieczna Pawła Pożogi, walczyła w swojej tradycyjnej wadze do 48 kilogramów.

W pierwszym starciu zmierzyła się z reprezentantką miejscowego KSZO - Emilią Nowakowską, którą w trzeciej rundzie pokonała przez nokaut techniczny. Przez całą walkę miała dużą przewagę i ostatecznie sędzia ringowy zdecydował o zakończeniu tego starcia. Niemniej reprezentantka gospodarzy dzielnie broniła się przez prawie trzy pełne rundy, a dla naszej zawodniczki był to znakomity trening. Nie można tego powiedzieć o drugiej finałowej walce Tatiany, bowiem trwała niespełna minutę. W ringu zawodniczka Staru 1926 spotkała się z Sylwią Sobieraj z kieleckiego Rushha i od razu przystąpiła do mocnych ataków. Efekt był błyskawiczny, bo po kilkudziesięciu sekundach rywalka leżała na deskach i sędzia zakończył walkę przez nokaut. - Chciałam pokazać się z jak najlepszej strony i trochę poboksować, ale tak naprawdę boksowałam tylko w pierwszej walce. Druga poszła bardzo szybko, bo zawodniczka była mniej doświadczona - oceniła Tatiana Pluta.

To był ostatni oficjalny sprawdzian naszej utalentowanej zawodniczki przed bokserskimi Mistrzostwami Polski Juniorów, które w dniach 22-25 lutego rozegrane zostaną w Grudziądzu. Starachowiczanka liczy na złoty medal i - co najważniejsze - ma ku temu podstawy. Nie dość, że posiada duże umiejętności bokserskie, to jeszcze Grudziądz jest dla niej wyjątkowo szczęśliwy. W 2015 roku wywalczyła tam złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a dwa lata później sięgnęła po srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. Jednocześnie Tatiana jest członkinią kadry narodowej juniorów.- Teraz trenujemy praktycznie codziennie, jak nie są to typowe zajęcia bokserskie, to jest bieganie albo sparingi. Liczę na jak najlepszy wynik, mam nadzieję, że tym razem uda się wywalczyć złoto, a nie srebro jak przed rokiem - dodała utytułowana zawodniczka Staru 1926 Starachowice.

W mistrzostwach okręgu w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpili także Weronika Kaczor (48 kg) i Michał Kiełek (81 kg), oboje zajęli trzecie miejsca.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ