Nie straciły nawet seta

Znakomity występ siatkarek II LO w zawodach powiatowych

Informacje sportowe

Nie straciły nawet seta

Znakomity występ siatkarek II LO w zawodach powiatowych

 

Waleczność, zgranie i determinacja - to cechowało reprezentację II Liceum Ogólnokształcącego w zawodach powiatowych w siatkówce dziewcząt. Podopieczne Izabeli Gębarskiej wygrały wszystkie spotkania 2:0 i pewnie awansowały do półfinałów wojewódzkich.

To już kolejny triumf żeńskiej reprezentacji siatkarskiej II LO w zawodach powiatowych. Dziewczęta, grając we własnej hali, pokazały klasę i pewnie wygrały wszystkie pięć spotkań bez straty nawet jednego seta.

- Nie było wcale tak łatwo, jak wskazywałyby na to wyniki. Ciężkie spotkania stoczyłyśmy z ekipami Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego. Rywalki również dobrze grały, zarówno w ataku, jak i obronie, ale jednak nasze umiejętności zdecydowały, bo wygrałyśmy oba spotkania 2:0 - powiedziała GAZECIE Maria Ciepluch

- Dziewczyny ZSZ nr 1 potrafiły się zgrać. Umiejętnie odbierały nasze ataki i wyprowadzały z tego groźne kontry. Walka była do końca - dodała Katarzyna Jabłońska.

Reprezentacja ZSZ nr 1 zajęła drugie miejsce i była największym zagrożeniem dla późniejszych triumfatorek. Reprezentantki II LO podkreślają jednak, że od początku zmagań grało im się bardzo dobrze, a udany start "napędzał" je w kolejnych meczach.

- Początek miałyśmy udany, bo w meczu z Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 wygrałyśmy pierwszego seta do 5 i w całym spotkaniu miałyśmy dużą przewagę - oceniła Maria Ciepluch.

- Jednak nawet w tym spotkaniu musiałyśmy być skoncentrowane do samego końca, bo każda rywalka coś potrafiła i nie mogłyśmy odpuścić - skomentowała K. Jabłońska.

Tak dobre wyniki to nie jest efekt przypadku. Pod okiem Izabeli Gębarskiej dziewczęta trenują systematycznie i - co najważniejsze - na każdych zajęciach jest wysoka frekwencja. To wszystko pozwoliło odpowiednio zgrać zespół, wypracować schematy gry i nauczyć automatyzmów. Uczennice "dwójki" podkreślają, że czują się mocne w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

- Trenujemy raz w tygodniu i zazwyczaj frekwencja jest duża, dlatego też na zawodach byłyśmy zgrane - mówi jedna z dziewcząt.

Dzięki wygranej na etapie powiatowym, reprezentacja II LO awansowała do półfinałów wojewódzkich, gdzie również zamierza powalczyć, już z rywalkami z innych miast. Na tym jednak marzenia się nie kończą, bo dziewczęta zapowiadają walkę o czołowe lokaty w województwie.

- Chcemy w półfinałach powalczyć o awans, a już w samych finałach o jak najwyższą pozycję - mówi reprezentantka II LO w Starachowicach.

Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie ukrywa także opiekunka zespołu Izabela Gębarska.

- Czuję wielkie zadowolenie i dumę po takim występie. Cieszy przede wszystkim nasza współpraca, która układa się znakomicie. To są bardzo mądre i zdolne uczennice, które znakomicie współpracują ze sobą na treningach i zawodach. Natomiast wyniki podczas zawodów świadczą tylko o tym, że młodzież do wszystkich meczów przystąpiła bardzo skoncentrowana. Różnica w poziomie i umiejętnościach konkretnych drużyn na pewno jest, ale dopiero zebranie tego wszystkiego w całość i połączanie z zaangażowaniem i koncentracją dało takie fajne wyniki - oceniła trener drużyny.

Reprezentacja II LO wystąpiła w składzie: Wiktoria Wojtachnio, Dominika Kluzek, Maria Ciepluch, Katarzyna Jabłońska, Magdalena Tomczyńska, Julia Matysiak, Paulina Przygoda, Aleksandra Zawłocka, Klaudia Szymańska, Karolina Gałek, Kinga Nowak, Natalia Serwicka, Klaudia Jop, Weronika Wolańska, Ewelina Główczyńska, Angelika Wiączek. Opiekun: Izabela Gębarska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ