Wegiera dominator

Ogólnopolskie Mistrzostwa Warszawy

Informacje sportowe

Wegiera dominator

Ogólnopolskie Mistrzostwa Warszawy

 

Świetny start w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc zaliczyli zawodnicy Wikinga Starachowice, wywalczyli bowiem łącznie 9 medali. Klasą sam dla siebie był Jan Wegiera, który w kilku różnych kategoriach stawał na podium. 

rozegrano w sobotę, 10 lutego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch formułach, tradycyjnym wyciskaniu sztangi leżąc oraz w wyciskaniu klasycznym. Dodatkowo były to eliminacje do Mistrzostw Świata seniorów i juniorów do lat 18. oraz 23.

Udanie zaprezentował się jeden z młodszych zawodników naszego klubu, duża nadzieja sportów siłowych, Szczepan Zwierz. Rywalizując w kategorii juniorów do lat 18 w wadze do 74 kilogramów, pewnie zajął pierwsze miejsce, a w zmaganiach seniorów sklasyfikowany został na 3. pozycji. W kategorii 105 kilogramów o medal walczył Karol Wójcik, który ostatecznie wywalczył "brąz". O włos od medalu była natomiast Aleksandra Zielińska, która walczyła w kategorii powyżej 63 kilogramów wśród seniorek. Zajęła 4. miejsce z wynikiem 92,5 kilograma, a zawodniczka, która ją wyprzedziła osiągnęła 95 kilogramów, zatem medal był bardzo blisko.

Po raz kolejny znakomity start zaliczył również doświadczony Jan Wegiera. Zawodnik Wikinga ma już 53 lata, ale w formie nadal jest znakomitej. W swojej koronnej kategorii, czyli 93 kilogramów w wyciskaniu klasycznym, pewnie zajął pierwsze miejsce wśród seniorów i drugie w klasyfikacji open, a w kategorii open weteranów znów okazał się najlepszy. Identyczne pozycje i trzy kolejne medale dorzucił po rywalizacji w tradycyjnym wyciskaniu. Łącznie, podczas jednych zawodów wywalczył sześć krążków, 4 złote i 2 srebrne.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ