Srebrny rocznik 2005

W Bełchatowie Juventa stanęła na podium

Informacje sportowe

Srebrny rocznik 2005

W Bełchatowie Juventa stanęła na podium

 

Podopieczni Krzysztofa Zuby z rocznika 2005 wywalczyli w Bełchatowie srebrny medal w towarzyskim turnieju halowej piłki nożnej. W finale przegrali dopiero po rzutach karnych.

Halowe zmagania w Bełchatowie zorganizowane zostały z okazji 40-lecia miejscowego GKS, którego drużyna seniorów jeszcze nie tak dano grała w piłkarskiej Ekstraklasie. Nasi piłkarze z rocznika 2005 w grupie stoczyli zacięte boje. Pewnie pokonali gospodarzy 3:0, a następnie odnieśli jeszcze jedno zwycięstwo z Górnikiem Zabrze, zanotowali jeden remis i jedną porażkę. To wystarczyło do awansu do półfinału, z którego również wyszliśmy zwycięsko.

W kolejnym etapie rozgrywek starachowiczanie zmierzyli się z Białołęką Warszawa, którą pokonali 2:0 i pewnie awansowali do wielkiego finału. Walka o końcowe zwycięstwo była niezwykle zacięta, bowiem nasi rywale, piłkarze Łódzkiej Akademii Futbolu, w całym turnieju znakomicie się spisywali w defensywie i we wszystkich meczach stracili tylko jednego gola. W regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka, a o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali nasi rywale i tym samym Juventa zakończyła zmagania na drugiej pozycji.

- To bardzo udane rozpoczęcie ferii zimowych - powiedział po turnieju trener Krzysztof Zuba.

Wyniki grupowe: *Juventa Starachowice - GKS II Bełchatów 3:0 (bramki: Filip Hryniewicz x2 i Maciej Lasek), *Juventa Starachowice - Górnik Zabrze 3:1 (Brzozowski, Garbacz, Rożek), *Juventa Starachowice - Błyskawica Warszawa 1:1 (Rożek), *Juventa Starachowice - Marcinki Kępno 0:2.

Półfinał: *Juventa Starachowice - Białołęka Warszawa 2:0 (Jakub Garbacz.x2)

Finał: *Juventa Starachowice - Łódzka Akademia Futbolu 0:0, k.1:3

Juventa 2005: Kamil Kozieł, Jakub Brzozowski, Adrian Kurek, Maciej Lasek, Antoś Chmielewski, Michał Madejski, Filip Hryniewicz, Marcel Rożek, Igor Klocek, Igor Papierowski, Jan Opiła, Bartosz Kania, Jakub Garbacz. Trener: Krzysztof Zuba.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ