Sezon zaczął od asysty

Kwiecień w Ekstraklasie

Informacje sportowe

Sezon zaczął od asysty

Kwiecień w Ekstraklasie

 

Rundę wiosenną w piłkarskiej Ekstraklasie Bartosz Kwiecień zainaugurował asystą. Wychowanek Juventy Starachowice zagrał pełne 90 minut w wyjazdowym meczu Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice.

Kiedy na początku tego sezonu Bartosz Kwiecień zamieniał Kielce na stolicę województwa podlaskiego wiadomo było, że jedzie tam w konkretnym celu. Ściągnął go trener Ireneusz Mamrot, który przejął Jagiellonię, a wcześniej pracował ze starachowiczaninem w Chrobrym Głogów. Dla obu stron ta współpraca układała się znakomicie, a Kwiecień z miejsca stał się jednym z ulubieńców trenera. Z tym transferem "Jaga" wiązała duże nadzieje, bo nie bawiła się w żadne negocjacje, tylko od razu skorzystała z klauzuli odstępnego, zapisanej w kontrakcie zawodnika. To jeszcze bardziej uwydatniło, że w Białymstoku wychowanka Juventy chcą i to bardzo.

Jagiellonia to aktualny wicemistrz Polski i wyłącznie wysokie notowania u trenera to za mało, żeby grać, ale Kwiecień walczy i często wychodzi z tej walki zwycięsko. Pod koniec rundy jesiennej zaliczył debiutanckiego gola, a o tym, jak wysoką ma w drużynie pozycję świadczy pierwsza kolejka rundy wiosennej. Bartosz Kwiecień wyszedł w pierwszym składzie i zdążył się odwdzięczyć trenerowi za zaufanie.

W pierwszej kolejce rundy wiosennej "Duma Podlasia" grała na wyjeździe z ostatnim w tabeli Piastem Gliwice. Gospodarze mają nóż na gardle i każdy punkt jest dla nich na wagę złota, dlatego od początku przejęli inicjatywę na boisku. "Jaga" jak klasowy bokser wypunktowała rywala. Najpierw dała się wyszaleć miejscowym, a następnie zaatakowała. W 39, minucie Litwin Arvydas Novikovas zagrał do Bartosza Kwietnia, a ten bez przyjęcia przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Przemysława Frankowskiego, który przepięknym strzałem otworzył wynik tego spotkania. Tym samym Kwiecień zaliczył asystę i rundę rewanżową rozpoczął z przytupem. Choć głównie gra na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy i odpowiada za destrukcję, to tym razem wykazał się wyjątkowym zmysłem. Na uwagę zasługuje jego błyskawiczna decyzja i dokładny przerzut, co otworzyło drogę do bramki. Ostatecznie Jagiellonia pokonała Piasta 2:0 (drugiego gola zdobył Czech Martin Pospisil) a Kwiecień zaliczył na boisku pełne 90 minut.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ