Nowoczesna ekopracownia w szkole

Mirzec

Mirzec

Nowoczesna ekopracownia w szkole

Mirzec

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kamili i Józefa Spytków w Mircu ma nowoczesną pracownię edukacji ekologiczno-przyrodniczej.

Dzięki staraniom dyrekcji szkoły i wójta gminy podpisano umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na wyposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt, meble i pomoce dydaktyczne, które umożliwią uczniom poznanie i zrozumienie otaczającego świata. W uroczystym przekazaniu - 6 lutego br., wzięli udział wójt gminy, Mirosław Seweryn, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński, przedstawicielka Nadleśnictwa w Starachowicach Anna Stępień, prezes Koła Łowieckiego "Łoś" Paweł Adamczyk, przewodnicząca Rady Gminy w Mircu Agnieszka Idzik-Napiórkowska oraz szkolna społeczność.

Współpracę z WFOŚiGW szkoła rozpoczęła w ubiegłym roku i dzięki niej uczniowie klas IV - VI przebywali na Zielonej Szkole w Kotlinie Płockiej. Z tej okazji otwarcia pracowni przygotowali przedstawienie, które powstało we współpracy z Nadleśnictwem w Starachowicach.

- Jestem pod wrażeniem pracy dzieci i pedagogów. Będziemy wspierać takie działania - powiedział prezes Funduszu Ryszard Gliwiński.

Za zaangażowanie w powstanie pracowni w szkole w Mircu, podziękował gospodarz gminy, Mirosław Seweryn. Również za wspaniały występ dzieciom i ich opiekunom, a dyrektor szkoły, Alicja Raczyńska zaprosiła wszystkich na uroczyste przecięcie wstęgi.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ