Pani Józefa Kutera świętowała 100. urodziny

Bór Kunowski

Brody

Pani Józefa Kutera świętowała 100. urodziny

Bór Kunowski

List gratulacyjny mieszkanka Boru Kunowskiego dostała nawet od premiera RP. Życzeń było znacznie więcej, a z prezentem odwiedziła Jubilatkę również wójt gminy Brody, Marzena Bernat.

Świętowanie tak pięknych urodzin zainaugurowała msza święta w intencji stulatki, Józefy Kutery, odprawiona przez ks. Sławomira Kurpińskiego z Janika. Podczas urodzin w domu córki i zięcia jubilatki: Krystyny i Czesława Jasztalów, wójt gminy Brody, Marzena Bernat oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Lucyna Zaczek, złożyły pani Józefie najlepsze życzenia, wręczono Jej listy gratulacyjne od premiera Mateusza Morawieckiego oraz wojewody świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek. Serdeczne życzenia swojej babci złożyły także wnuczęta: 18-letnia Małgorzata i 17-letni Grzegorz.

Józefa Kutera od narodzin mieszka w Borze Kunowskim Wychowywała ją matka. Wspominała, że będąc małą dziewczynką ciężko pracowała, nie tylko pomagając mamie w gospodarstwie rolnym czy zajęciach domowych, ale także zarobkując przy pracach leśnych i w innych gospodarstwach. Doskonale pamięta wydarzenia związane z II wojną światową,. Mówi, że to były najtrudniejsze lata w jej życiu. Niechętnie wspomina pacyfikację rodzinnej wioski, kiedy niemieccy żołnierze bestialsko zamordowali 46 osób, wśród których były jej ciotki z malutkimi dziećmi i wujkowie.

Wyszła za Jana Kuterę już po wojnie, ma dwoje dzieci. Doczekała się już czworga wnucząt i czworga prawnucząt.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ