Jazda na dopalaczach

O krok od dramatu

Bezpieczeństwo

Jazda na dopalaczach

O krok od dramatu

 

25-letni kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania zgłoszenie o wypadku otrzymał około południa. Z przekazanych informacji wynikało, że 15 lutego samochód osobowy wypadł z drogi na leśnym odcinku pomiędzy Kałkowem, a Stykowem, na granicy gmin Pawłów i Brody, i uderzył w drzewo. Autem podróżowało dwóch młodych mężczyzn, a za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec Godowa.

- Osoby, uczestniczące w zdarzeniu, znajdowały się pod opieką będącego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Pasażer pojazdu wyszedł o własnych siłach, a kierowca był wewnątrz auta. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu i wydobyciu z pojazdu osoby poszkodowanej - relacjonowali GAZECIE strażacy.

Ranny mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy w starachowickim szpitalu. Doznał obrażeń ortopedycznych, ogólnych potłuczeń i urazu głowy. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Lekarze pobrali kierowcy krew do badania i okazało się, że w momencie wypadku był pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających, prawdopodobnie amfetaminy. Jakie było stężenie niedozwolonych substancji w organizmie mężczyzny, okaże się po dokładnych badaniach laboratoryjnych.

W działaniach uczestniczyło 16 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Starachowic oraz z OSP Kałków.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ