Zatrzymano pięciu piratów

W jeden weekend

 

Przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Nie wszyscy stracili prawo jazdy, bo... dwóch z nich już ich nie miało! Do tego prowadzili auta pod wpływem alkoholu! 

Rzadko zdarzają się aż takie "żniwa" na drogach naszego powiatu. Ostatkowy weekend (9-11 lutego) pokazał, że duża część kierowców za nic ma ograniczenia prędkości, a do tego jeździ na "podwójnym" gazie i bez uprawnień.

W Lubieni, w ciągu drogi krajowej nr 9, policjanci ze starachowickiej drogówki zatrzymali 9 lutego kierującego mazdą. Radar pokazał prędkość 104 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło 50 km/h. Okazało się, że to tyko jeden z problemów 42-letniego kierowcy. Mieszkaniec Radomia był bowiem nietrzeźwy, miał 0,7 promila alkoholu w organizmie, ale prawa jazdy nie stracił, bo... już go nie miał. Nie miał również dokumentów samochodu.

Kolejnych piratów drogowych "drogówka" zatrzymała 10 lutego w Kuczowie. Znacząco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Najpierw radar pokazał, że "skoda" jedzie z prędkością 103 km/h, a za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec Starachowic. Niedługo później jeszcze szybciej jechał 39-latek swoim mitsubishi. W tym przypadku było to 113 km/h. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Rekord prędkości i... głupoty padł natomiast w niedzielę, również w Kuczowie. Podczas kontroli mundurowi zauważyli szybko jadącego volkswagena sharana. Pomiar wykazał aż 118 km/h w terenie zabudowanym.

- Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za jego kierownicą siedział 39-letni mężczyzna ze Starachowic. Okazało się, że był nietrzeźwy, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, nie miał uprawnień do kierowania i wymaganych dokumentów pojazdu - relacjonuje podinsp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

Z identyczną prędkością jechał jeepem w Grabkowie (gmina Pawłów) 43-latek z powiatu wołomińskiego. On również pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiące.

- Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatami i 10 punktami karnymi. natomiast nietrzeźwym kierującym grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna, a także co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów - dodaje podinsp. Kalinowska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ