Kruchy lód `2018

Akcja zainaugurowała ferie

W numerze

Kruchy lód `2018

Akcja zainaugurowała ferie

 

Zimową akcję pod takim tytułem od lat organizują: Klub Płetwonurków LOK Kalmar i WOPR.

Na spotkaniu ze starachowickimi uczniami w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi, Radosław Gębura z Kalmara zademonstrował, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy, jak należy postępować, kiedy zauważymy osobę, pod którą załamał się lód, a policjantki: podkom. Monika Kalinowska, mł. asp. Bernadetta Celary i st. sierż. Anna Kroner oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej omówili podstawowe zagrożenia w ruchu drogowym. Zwrócili też uwagę na zachowanie ostrożności podczas zabaw na śniegu. Strażacy zaprezentowali natomiast sprzęt ratowniczy, który stosuje się do udzielania pomocy tonącym i pouczyli młodzież, jak należy się zachowywać w podobnych sytuacjach.

Finał tegorocznej akcji odbył się pod wiatą koło Krytej Pływalni. Zorganizowano pokazy ratownictwa, konkursy z nagrodami, zabawy na śniegu oraz ognisko. Dzieci świetnie się bawiły jeżdżąc na sankach i rzucając się śnieżkami, a na koniec mogły się posilić ciepłą kiełbaską i herbatą.

Akcji, organizowanej przy współpracy Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, patronował prezydent miasta Marek Materek.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ