Podglądali "Koło Fortuny"

III LO

W numerze

Podglądali "Koło Fortuny"

III LO

W III Liceum Ogólnokształcącym od lat istnieją klasy o dziennikarsko - artystyczne, które realizują specjalne programy nauczania. Na początku lutego, uczniowie klas IIIa, IIIb i IIa wraz z opiekunami gościli w studiu nagrań ATM w Warszawie, gdzie wzięli udział w nagraniach do popularnego programu rozrywkowego "Koło Fortuny".

Młodzież miała okazję zapoznać się z warsztatem pracy w Telewizji Polskiej, podejrzeć pracę dziennikarzy, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, reżyserów, asystentów i animatorów oraz posłuchać na żywo znanych i lubianych piosenek w wykonaniu Rafała Brzozowskiego z zespołem muzycznym. Okazało się, że aby powstało kilkanaście minut gotowego nagrania potrzeba kilkukrotnie dłuższego czasu przygotowań, wielu powtórzeń i zbiorowej pracy całego zespołu. Nasi licealiści spotkali na korytarzach wiele innych osobistości ze świata srebrnego ekranu, w tym m.in. Kasię Nosowską, Andrzeja Piasecznego a nawet goszczącego w tym dniu w Polsce - Stinga.

Świetna zabawa, wiele emocji a przy tym edukacja – to kwintesencja wycieczki do świata medium, jakim jest telewizja. Niezapomnianą pamiątką z wyjazdu jest wspólne zdjęcie z prowadzącymi teleturniej – Rafałem Brzozowskim i Izabellą Krzan

J.D.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ