Semestr podsumowany, prymusi wyróżnieni

Gimnazjum nr 1

W numerze

Semestr podsumowany, prymusi wyróżnieni

Gimnazjum nr 1

 

Jak ten czas szybko płynie. Ani się obejrzeli a już minął semestr nauki. Gimnazjaliści z "jedynki" wyniki poznali 8 lutego br. Najwyższą średnią - 4,09 uzyskała w Gimnazjum nr 1 klasa IIb – 4,09. Prymusem szkoły okazał się Mateusz Kozdęba z klasy IIIb ze średnią ocen 5,38.

Dyrektor Renata Topolska wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen. Są to: Karolina Chrząszcz i Aleksandra Kasperska z klasy IIa; Katarzyna Żurowska, Agata Tarnopolska, Kamil Rybak, Marcin Walendzik, Klaudia Wybraniec i Aleksandra Dunal z klasy IIb; Mariusz Mączka i Dominik Ruszkiewicz z klasy IIc; Gabriela Rybicka z klasy IIIa; Mateusz Kozdęba, Natalia Gębura i Ewelina Bryła z klasy IIIb.

Spotkanie uświetnili uczniowie klasy IIb, uczęszczający na zajęcia teatralne, którzy zaprezentowali inscenizację o mitologicznym rodowodzie pt. "Ja, Narcyz", łączące taniec, muzykę i słowo.

- Przesłanie wynikające z tej prezentacji odczytaliśmy bez problemu, ponieważ uniwersalizm mitów sprawia, że są one wciąż aktualne. W każdym z nas odzywa się czasem zapatrzony w siebie, egoistyczny narcyz. Zakończenie przedstawienia bardzo wyraźnie wskazuje na to, by dostrzec obok siebie drugiego człowieka - oceniła Grażyna Rojek, pod której kierunkiem przygotowana była inscenizacja.

Wystąpili w niej: Klaudia Wybraniec, Aleksandra Jop, Natalia Jop, Agata Tarnopolska, Weronika Zielińska, Katarzyna Żurowska i Kamil Rybak.

(R. G.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ