Podjęli "Wyzwanie Makro Szefa"

ZSZ nr 1

W numerze

Podjęli "Wyzwanie Makro Szefa"

ZSZ nr 1

Grupa uczniów z klasy II C z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach, kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, zakwalifikowała się do I etapu konkursu kulinarnego organizowanego przez firmę MAKRO Polska.

"Wyzwanie Makro Szefa" to konkurs zorganizowany z myślą o szkołach gastronomicznych, promujący tradycyjne polskie produkty marki MAKRO Chef. Do udziału zakwalifikowało się 20 szkół z całej Polski i jest w tej grupie ekipa Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 z naszego miasta w składzie: Mikołaj Wosik, Jan Rafalski i Klaudia Szczygieł oraz lider grupy Emilia Nowak-Dziura. Ich zadaniem jest opracowanie autorskiego przepisu na danie tradycyjne z wykorzystaniem m.in.: kaszy gryczanej, chrzanu oraz miodu gryczanego.

Konkurs potrwa do marca br., a najciekawsze trzy zgłoszenia wybierze jury. Do zdobycia są nagrody: publikacja w międzynarodowej książce kucharskiej wydanej przez METRO AG, zestawy noży MAKRO Professional oraz bony na zakupy do MAKRO. Oprócz szansy na nagrodę, każda z dwudziestu szkół otrzyma od MAKRO Polska zestaw produktów spożywczych MAKRO Chef i środków czystości MAKRO Professional. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda publiczności dla zespołu, którego przepis zdobędzie największą liczbę polubień na fanpage`u programu Szef dla Młodych Talentów na Facebooku.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ