Zebrali ponad 50 tys. zł

Charytatywny bal w Senatorze

Na okładce

Zebrali ponad 50 tys. zł

Charytatywny bal w Senatorze

 

Organizatorem i pomysłodawcą balu od 5 lat jest Hotel Senator. Środki zebrane podczas tegorocznego będą przeznaczone na remonty mieszkań dwóch starachowickich rodzin. 

Portfele i serca otworzyły się szeroko na pomoc potrzebującym. V Bal Charytatywny przyniósł bowiem rekordową sumę ponad 50 tys. zł. Beneficjentem jest Fundacja Fabryki Marzeń - która za zebrane pieniądze wyremontuje mieszkania dwóm starachowickim rodzinom potrzebującym wsparcia, które są podopiecznymi Fundacji.

- Chciałabym, aby wasze serca otworzyły się dziś szeroko, bo cel mamy wyjątkowy - mówiła do gości balu 10 lutego Anna Pająk, dyrektor marketingu i sprzedaży Hotelu Senator.

Wtórowała jej Karolina Sołowow - przewodnicząca Rady Fundacji Fabryki Marzeń, odpowiedzialnej za zorganizowanie licytacji, którą na ich zaproszenie poprowadziła znana prezenterka telewizyjna, Paulina Chylewska.

Efekt sobotniej imprezy przeszedł oczekiwania organizatorów. Pieniądze zebrane pochodzą z licytacji głównej i cichej, z loterii fantowej i ze sprzedaży biletów na bal. Z zebranej kwoty 51 tys. aż 43 tysiące to efekt licytacji głównej. Największą cenę osiągnęła kurtka od ekipy Rafała Sonika z tegorocznego Rajdu Dakar. Mistrz, który leczy ciężki uraz tam odniesiony, pozdrowił obecnych z ekranu telebimu. Za 4700 zł kupiła ją Anna Szewczuk z Zamościa. 4000 zł zapłacono za butelkę alkoholu, sześciokrotnie destylowanego przy użyciu diamentów, w kształcie wielkiego, oszlifowanego diamentu, z autentycznym szafirem w korku i talizmanem - diamentem szczęścia. Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego i piłka z autografami szczypiornistów PGE VIVE Kielce „poszły” po 3500 złotych. Licytowano też inne sportowe pamiątki, dzieła sztuki, oryginalną porcelanę, eleganckie przedmioty użytkowe, atrakcyjne wyjazdy, a nawet możliwość zatańczenia z zawodowcami.

Prawie cztery lata temu dochód z balu przeznaczony został na kosztowne leczenie za granicą półrocznej wówczas Gai Janczyk. Dziś dziewczynka tryska zdrowiem, tańczy i śpiewa w dziecięcym zespole folklorystycznym „Kukułeczka”, z którym wykonała w Senatorze piosenkę „Hej na krakowskim rynku”. Bo, jak powiedziała, teraz ona też chce pomagać innym.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ