Absolwenci bliżej ligi

Siatkówka

Informacje sportowe

Absolwenci bliżej ligi

Siatkówka

 

Zwycięstwo w drugim półfinałowym meczu zapewniło starachowickim siatkarzom awans do starcia finałowego. Już w marcu. 

Do dwóch wygranych meczów toczyła się rywalizacja w półfinale rozgrywek IV ligi. Starachowiczanie losy tej potyczki rozstrzygnęli w dwóch meczach pokonując najpierw u siebie Spartę Zagnańsk 3:1, a następnie na wyjeździe 3:0. Pierwszego seta nasi wygrali do 18, a w drugiej partii było jeszcze lepiej, bo triumfowali do 15. Dopiero w ostatnim starciu gra się nieco wyrównała i starachowiczanie zaliczyli mecz na swoją korzyść.

- O Sparcie nie wiedzieliśmy wiele i nie chcieliśmy w żaden sposób jej oceniać. Wiadomo było, że łatwo nie będzie, ale też bardzo się nie obawialiśmy. Dużo dał nam pojedynek pucharowy, po którym o rywalach wiedzieliśmy więcej. W pierwszym spotkaniu półfinałowym były pewne błędy, ale już w rewanżu, szczególnie w pierwszych dwóch setach, wszystko nam wychodziło. Zagraliśmy perfekcyjnie i dopiero w trzecim secie pojawiły się małe błędy z naszej strony, ale ostatecznie pewnie wygraliśmy i awansowaliśmy do finału - ocenił Hubert Kuźdub.

W finale Absolwenci zagrają z MSS Masłów, drużyną, która wygrała swoją grupę, a w półfinałowym dwumeczu pokonała Emeryka Nowa Słupia. Potyczka zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem siatkarze z Masłowa prezentują zbliżony poziom do naszej drużyny i od początku wymieniani byli jako jeden z faworytów. Losy awansu do III ligi rozstrzygną się w systemie do dwóch zwycięstw. Porażka nie oznacza końca marzeń o wyższej lidze, bo przegrana ekipa zmierzy się jeszcze w meczu barażowym z ostatnim zespołem III ligi. Miejmy jednak nadzieję, że nasi Absolwenci awans wywalczą "głównym wejściem".

*Sparta Zagnańsk - Absolwenci Starachowice 0:3 (18:25; 15:25; 22:25)

Absolwenci: Hubert Kuźdub, Maciej Kosowski, Karol Wróblewski, Maciej Pietras, Szymon Wojtas, Rafał Erbel, Karol Strabanik, Artur Dudek, Bartosz Kosowski, Krzysztof Sitek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ