Wędkarze z Brodów w formie

Nasze dziewczęta zdominowały zawody

Informacje sportowe

Wędkarze z Brodów w formie

Nasze dziewczęta zdominowały zawody

 

Nowy rok nasi młodzi wędkarze z Brodów rozpoczęli od udanych startów. Znakomicie w zawodach spisały się Natalia Zaczek oraz siostry Magdalena i Nikola Serafinówne. 

Reprezentacja Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach uczestniczyła w pierwszych w tym roku zawodach rzutowych z cyklu "Zima 2018", które odbyły się w drugiej połowie stycznia. Organizatorem zmagań było koło w Busku-Zdroju. Nasze koło reprezentowali: Nikola Serafin w kategorii do 12 lat, Kacper Barański kategoria do 14 lat, Magdalena Serafin i Natalia Zaczek w kategorii do 16 lat, a opiekunami naszej grupy był Paweł Kita i Jacek Serafin. W zawodach wystąpiło łącznie 22 zawodników z naszego okręgu.

- Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach, w trójboju spiningowym i rzucie imitacją kuli zanętowej do tarczy Arenberga. Najmłodszą kategorię zdominowała nasza zawodniczka, 11-letnia Nikola Serafin, która wygrała obie konkurencje, jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy w trójboju oraz teście spinningowym - mówią przedstawiciele naszego koła.

Nowy rekord naszej reprezentantki w trójboju, to 206,25 pkt, natomiast w teście spinningowym 188 punktów na 200 możliwych do zdobycia. W starszej kategorii (do lat 14) Kacper Barański zajął miejsce tuż za podium. Z kolejnego zwycięstwa mogliśmy cieszyć się w najstarszej kategorii wiekowej. Nasze zawodniczki zdominowały tę rywalizację, bowiem Magdalena Serafin zajęła pierwsze miejsce, a tuż za nią uplasowała się Natalia Zaczek.

- Zawody w Busku były zarazem eliminacją do Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Pińczowie. Zarząd Okręgu postanowił do tych zawodów wystawić dwie drużyny i dlatego nominacje otrzymały: Nikola Serafin, Magdalena Serafin i Natalia Zaczek - dodają przedstawiciele koła w Brodach.

IV Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich trwała od 26 do 28 stycznia. Nasze reprezentantki rywalizowały z wędkarzami z 9 różnych okręgów Polskiego Związku Wędkarskiego. Nikola Serafin (kat. 12 lat) oraz Magdalena Serafin (kat. 16 lat) wraz z zawodniczką z Buska Natalią Kolarz (kat. 14 lat) stworzyły pierwszą reprezentację okręgu kieleckiego. W drugiej drużynie wystąpiła Natalia Zaczek (kat. 16 lat), która zespół stworzyła z Karoliną Kolarz z Buska (kat. 12 lat) i Sebastianem Yuseinowem z Kielc (kat. 14 lat).

Program halowych olimpiad z przyczyn klimatycznych przewiduje rozgrywanie konkurencji, które można przeprowadzić pod dachem. Są to test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, konkurencja sprawnościowa, czyli rzut imitacją kuli zanętowej do tarczy Arenberga, oraz trójbój spiningowy, na który składają się dwie konkurencje docelowe, arenberg i skish oraz rzut na odległość ciężarkiem korkowym o wadze 3 gramów.

Natalia Zaczek okazała się bezkonkurencyjna w klasyfikacji indywidualnej do 16 lat. Uzyskała najlepszy wynik w trójboju (277,3), a także zajęła drugie miejsce w konkurencji sprawnościowej. Na najniższym stopniu podium w tej kategorii wiekowej stanęła Magdalena Serafin, która najlepiej rozwiązała test wiedzy, a w trójboju zajęła 2. miejsce.

- Największą niespodziankę sprawiła nasza najmłodsza zawodniczka - Nikola Serafin, zdobywając tytuł wicemistrzowski w kategorii do 12 lat. Na to miejsce zapracowała świetnie rzucając piłeczkami, gdzie zajęła 2. miejsce, test rozwiązała bezbłędnie, jednak oddała go jako trzecia i zajęła 3. miejsce, a w trójboju zakończyła zmagania na 4. miejscu - cieszą się trenerzy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ