Sukces Mariana Moconia

Jedyny zawodnik ze Świętokrzyskiego

Informacje sportowe

Sukces Mariana Moconia

Jedyny zawodnik ze Świętokrzyskiego

Marian Mocoń, 66-letni tenisista reprezentujący barwy Starachowickiego Stowarzyszenia Tenisowego, zdobył srebrny medal Międzynarodowych Halowych Mistrzostw Polski rangi ITF.

Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski seniorów rangi ITF rozegrano pod koniec stycznia br. w Szczecinie. Jedynym reprezentantem naszego województwa był Marian Mocoń, który trenuje w Starachowickim Stowarzyszeniu Tenisowym. Spisał się znakomicie, zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i w deblu w kategorii 65+, zdobywając dwa tytuły wicemistrza Polski. W deblu zagrał w parze z Ryszardem Melskim, z którym mierzył się w finale rywalizacji singlowej. Pojedynek był niezwykle zacięty i zakończył się dopiero po trzech setach, w tym dwukrotnie na przewagi. Pierwszy set zakończył się wygraną rywala naszego reprezentanta 7:6 (11), w drugim Marian Mocoń zdeklasował przeciwnika i wygrał 2:6, a w trzeciej decydującej partii górą był Melski, który wygrał 10:8.

- Nie ukrywam swojej radości z tych rezultatów, bo w tenisa gram od 57. roku życia, czyli niespełna 9 lat. Moim klubem jest Starachowickie Stowarzyszenie Tenisowe, a pierwszym trenerem był Andrzej Moczek ze Skarżyska. Jeśli chodzi o moje starcie finałowe z Ryszardem Melskim, to zwycięstwo było naprawdę blisko, ale ostatnia piłka niestety była dla przeciwnika - ocenił dla GAZETY Marian Mocoń.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ