Prezydent wyróżnił sportowców

Informacje sportowe

Prezydent wyróżnił sportowców

Za wybitne osiągnięcia sportowe w drugim półroczu 2017 roku dwójka reprezentantów starachowickich klubów otrzymała stypendia z gminy Starachowice. Wsparcie finansowe trafi do zawodniczki Świtu Starachowice Agaty Nowak i reprezentującego Barakudę Dawida Gotszlinga.

Nie każdy sportowiec z naszego regionu może liczyć na stypendium, bo konieczne jest spełnienie przyjętych w uchwale Rady Miejskiej warunków. Te w drugim półroczu 2017 roku spełnili tylko Agata Nowak i Dawid Gotszling, którzy zdobywali medale Mistrzostw Polski w swoich dyscyplinach. Oboje w przeszłości otrzymywali już stypendia.

Agata Nowak trenuje strzelectwo sportowe w Świcie Starachowice. W lipcu 2017 roku wywalczyła dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. Natomiast Dawid Gotszling trenuje pływanie w starachowickiej Barakudzie. Wynik uprawniający go do otrzymania stypendium również zaliczył w lipcu, podczas pływackich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych do lat 16, zdobywając brązowy medal.

Stypendia nasi sportowcy dostali na okres od stycznia do czerwca tego roku. Nowak przyznano 800 złotych miesięcznie, czyli łącznie 4800 złotych brutto, a Gotszling przez pół roku otrzymywał będzie 600 złotych miesięcznie, czyli 3600 złotych brutto.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ