Nowe przystanki w gminie

Wąchock

Wąchock

Nowe przystanki w gminie

Wąchock

 

Rada Miasta i Gminy Wąchock jednomyślnie poparła uchwały w sprawie wskazania wstępnych miejsc lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych na terenie gminy Wąchock.

O nowe przystanki wnioskował Tomasz Szczykutowicz, były radny Wąchocka, właściciel autokaru, świadczący usługi przewozowe. Pozytywnie zaopiniowali propozycję przewoźnika przewodniczący komisji i radni. Wniosek poparł również Jarosław Samela, burmistrz Wąchocka, ale zwrócił uwagę, że przystanki są zaplanowane na dość wąskich drogach dojazdowych.

- Pasażerowie nie mogą wysiadać do rowu, teraz z bocznych tras przewoźnicy się wycofują. Ale życzę Tomaszowi Szczykutowiczowi sukcesów - powiedział burmistrz.

Uchwała Rady Miejskiej Wąchocka jest intencyjną i ostateczna decyzja należy do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, działającej przy Starostwie Powiatowym w Starachowicach.

Wstępne lokalizacje przystanków miałyby znajdować się przy drodze powiatowej nr 0228 przez Wielką Wieś, przy drodze gminnej nr 394044 T Wymysłów - Rataje, drodze gminnej nr 304045 T na trasie Starachowice - Skarżysko-Kamienna do wsi Węglów oraz na gminnej drodze wewnętrznej Wielka Wieś - Kopalnia.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ