Trzymaj formę

SP Adamów

Brody

Trzymaj formę

SP Adamów

 

We współczesnych czasach, gdy szybkość życia i złe nawyki żywieniowe często sprawiają, że zapominamy o własnym zdrowiu, warto od najmłodszych lat uczyć dzieci, co znaczy zdrowy tryb życia.

W Szkole Podstawowej w Adamowie prowadzone są różne prozdrowotne programy. Jednym z nich jest "", za którego realizację odpowiedzialna jest w starszych klasach Edyta Chodzyńska. Zaprosiła do szkoły na zajęcia z klasami V – VII przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Agnieszkę Pastuszkę, która jest asystentem ds. promocji zdrowia. Tematem zajęć były"Napoje energetyczne - dzieciakom taka moc niepotrzebna!". Uczniowie dzięki prezentacji i filmowi dowiedzieli się skąd wzięły się popularne energetyki, jaki jest ich skład i - co najważniejsze - dlaczego i w jaki sposób mają wpływ na nasze zdrowie. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem informacji, zadawali także pytania.

Za ciekawe i wartościowe zajęcia podziękowała Agnieszce Pastuszce dyrektor szkoły, Teresa Szymczak oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ