Z raportów policyjnych

Internetowe oszustwo

Mieszkaniec gminy Pawłów zgłosił 5 lutego policji oszustwo w Internecie. Za pośrednictwem portalu kupił bowiem wózek wiaderkowy za 85 złotych, ale mimo dokonania wpłaty towaru nie otrzymał.

Ukradła 23 pierścionki

2 lutego br. bodzentyńscy policjanci zatrzymali 45-letnią kobietę, mieszkankę Kielc, która podejrzana jest o kradzież 23 pierścionków wartości około 30 tysięcy złotych. Do kradzieży doszło we wrześniu ubiegłego roku na terenie gminy Bodzentyn. Teraz kobiecie grozi nawet 5 lat więzienia.

Odkręcili krany

4 lutego br. nieznani sprawcy włamali się do jednego z budynków na terenie Starachowic i ukradli 5 sztuk baterii łazienkowych o łącznej wartości 500 złotych.

Spacerował i znalazł pociski

W lesie na terenie gminy Brody, 38-letni mężczyzna podczas spaceru znalazł pociski różnego kalibru. Arsenał znajdował się w 6 różnych miejscach w bliskiej odległości od siebie, pochodzi prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Nietypowego znaleziska mężczyzna dokonał w niedzielę, 4 lutego.

Groźna kolizja

6 lutego br. tuż przed godz. 13.00 doszło do wypadku drogowego na drodze pomiędzy Białką a Jasieńcem Iłżeckim. W groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a winna kolizji kobieta, ukarana została mandatem.

Ranny rowerzysta

W tym samym dniu, po godz. 18.00, na Osiedlu Górne w Rudkach, kierujący chevroletem 32 - latek /trzeźwy/, jadąc w kierunku miejscowości Sosnówka, zderzył się czołowo na łuku drogi z rowerzystą (lat 24, trzeźwy/ jadącym z przeciwnego kierunku. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem trafił do szpitala

Łupem padło paliwo

W nocy z 7 na 8 lutego, nieznany sprawca włamał się do koparki na terenie Starachowic i wypompował sobie z baku 200 litrów oleju napędowego.

Zabrali dziadkowi fortunę

9 lutego br. ok. godz. 14.10, na posesję 77- letniego mieszkańca Huciska w gminie Nowa Słupia zawitali nieznani mu ludzie. Mieszkającego samotnie seniora zagadywali na podwórku mężczyźni, a w tym czasie do domu cichaczem weszła kobieta i z plastikowego pudełka trzymanego na kuchennej półce ukradła 20 tysięcy dolarów amerykańskich, czyli blisko 80 tysięcy złotych. Złodzieje odjechali z łupem samochodem.

Pożar w Krynkach

9 lutego br. o godz. 4.00 strażacy wezwani zostali do pożaru domu w Krynkach. Prawdopodobną przyczyną było zapalenie się sadzy w kominie. Na miejscu pracowały 3 zastępy ze Starachowic oraz OSP z Krynek i Lubieni.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ