Odwołali radnego ze stanowiska

Zmiany w ARiMR w Starachowicach

W numerze

Odwołali radnego ze stanowiska

Zmiany w ARiMR w Starachowicach

 

Radny Marcin Sowula nie jest już naczelnikiem wydziału w starachowickim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Osobiście zgodził się na zmianę warunków pracy.

Każda chęć zwolnienia lub nawet zmiana warunków pracy radnego samorządowego wymaga opinii i zgody rady, w której zasiada. Każdy pracodawca zobowiązany jest więc zwrócić się do organu samorządowego o taką opinię, chyba, że radny wyrazi zgodę na zmianę.

Ostatnio odwołany ze stanowiska został radny Marcin Sowula z klubu Radnych Niezależnych. Do tej pory był naczelnikiem Wydziału Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Starachowicach, a od niedawna wrócił na swoje poprzednie stanowisko, starszego specjalisty. Dla radnego jest to degradacja, ale tą sprawą Rada Miejska w Starachowicach się nie zajmowała, bowiem radny przystał na zmiany zaproponowane przez pracodawcę, do sprawy odniósł się jednak bardzo krótko.

- Nie chciałbym tego komentować - powiedział GAZECIE radny Marcin Sowula.

W obecnej kadencji miejscy radni zajmowali się już zmianą warunków pracy radnego SLD Piotra Nowaczka, a w powiecie podobna sprawa dotyczyła radnego Andrzeja Matyni (Razem dla Mieszkańców) i radnej Aldony Adamczyk (PSL).

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ