Marzenia Maćka spełnione!!!

W numerze

Marzenia Maćka spełnione!!!

W Rejs Niepodległości dookoła świata na "Darze Młodzieży" popłynie Maciej Hamera, uczeń kl. IIIe w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Starachowicach.

"Dar Młodzieży" wypłynie w maju br. z Gdyni, żeby okrążyć glob. Będzie pływającą wizytówką Polski w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Punktem kulminacyjnym rejsu będzie udział w 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku, a powrócić ma do Polski w marcu 2019 roku. W morzu spędzi w sumie 9 miesięcy.

W Rejs Niepodległości dookoła świata, poza stałą załogą i studentami ze Szczecina oraz Akademii Morskiej w Gdyni, na pokładzie żaglowca popłynie 400 młodych ludzi. To laureaci konkursu, który zorganizowano z okazji tej wielkiej morskiej wyprawy. Ubiegający się o udział w rejsie prezentowali się na zdjęciach lub w krótkich filmach w roli Młodych Ambasadorów, a 500 z największą ilością głosów internautów pisało na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie test wiedzy o historii Polski, podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii. 400 zwycięzców, w tej grupie jest Maciej Hamera z I LO, podczas Rejsu Niepodległości będzie reprezentować nasz kraj w świecie i propagować polską kulturę.

Dar Młodzieży" rozpocznie 20 maja br. rejs dookoła świata z macierzystego portu w Gdyni. Odwiedzi: Lizbonę, gdzie chciałby popłynąć Maciej Hamera, Teneryfę, Dakar, Kapsztad, Mauritius, Dżakartę, Singapur, Hong Kong, Shanghaj, Osakę, Vancouver, San Francisco, Los Angeles, Acapulco, Panamę, Nowy Jork, Hortę i Antwerpię. Następnie wróci do Gdyni. Młodzi Ambasadorzy popłyną na jednym, wybranym przez siebie, odcinku Rejsu Niepodległości dookoła świata. Będą się wymieniać w trakcie, bo na pokładzie może podróżować 196 osób, w tym 35 osób to stała załoga, a jest jeszcze obsługa.

Zwycięzców konkursu czeka jeszcze szkolenie w zakresie indywidualnych technik ratunkowych, ochrony przeciwpożarowej, elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy, w zakresie bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej oraz problematyki ochrony na statku. Wszystko po to, żeby być częścią załogi i wiedzieć, jak sobie radzić w ewentualnych sytuacjach kryzysowych.

Rejs Niepodległości to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademii Morskiej w Gdyni i Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu".

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ