Wspólnie damy radę!

Niesiemy pomoc dla Sandry

W numerze

Wspólnie damy radę!

Niesiemy pomoc dla Sandry

 

Wesoła i błyskotliwa, maleńka mieszkanka naszego miasta potrzebuje środków na nową rączkę. Każdy grosz się liczy, wspólnymi siłami uda nam się uszczęśliwić dziewczynkę!

Sandra Synowiec, 3,5- roczna przeurocza, pełna życia i radości dziewczynka. Patrzę na jej długie blond loki, które wirują w tańcu podczas śpiewania ulubionych piosenek... Niestety, od chwili, kiedy przyszła na świat ma kłopoty ze zdrowiem. Dziewczynka urodziła się z guzem krzyżowo-guzicznym (tzw. potworniakiem) na pośladku oraz bez przedramienia i dłoni.

- Całe szczęście, że potworniak był na zewnątrz ciała, dzięki temu lekarze mogli usunąć go zaraz po porodzie, który odbył się w Łodzi.. Mimo że guz nie był złośliwy, robimy jej badania raz na pół roku czy nie ma przerzutów - mówi pani Aneta.

Sandra nie ma jednej rączki. Od września będzie chodzić do przedszkola.

- Chcielibyśmy, żeby już się uczyła posługiwać protezą, ale jest to dla nas za duży wydatek - mówi mama Sandry.

Zrobi wszystko co jej mocy, by przywrócić sprawność córeczce, taką jaką mają inne dzieci. Niezbędna jest do tego proteza mechaniczna. Do 16 lutego rodzice muszą zdobyć połowę jej ceny (10 tys. zł), na zadatek na protezę, za miesiąc potrzebna będzie druga część. NFZ zgodził się zrefundować zaledwie 1% kosztów protezy, czyli 200 złotych. Rodziców dziewczynki nie stać na taki wydatek, tym bardziej że dziewczynka potrzebuje jeszcze rehabilitacji, aby nauczyć się posługiwać nową rączką, a ta kosztuje 60 zł za godzinę. Nie bądźmy zatem obojętni wobec tak ciężkiej sytuacji 3-letniej dziewczynki.

Pomóc można łatwo, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na zrzutka.pl/proteza-reki-dla-dziecka lub na numer konta: 64 1050 1432 1000 0023 2758 5605) z tytułem: „Dla Sandy Synowiec”. Można również oddać 1% podatku dla Fundacji Dorośli Dzieciom (KRS: 0000243743) z dopiskiem: „Dla Sandy Synowiec”, a także wrzucać datki do puszek w Bistro Manhattan, Fitness Lemon przy ul. Wojska Polskiego oraz w Klubie Sportowym Wiking przy ul. Borkowskiego. (K.K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ