Wiosną przyjmiemy repatriantów

Umeblowane mieszkanie czeka na rodzinę

 

Trzyosobowa rodzina repatriantów z Kazachstanu najprawdopodobniej wiosną przyjedzie do Starachowic. Czeka dla niej mieszkanie na osiedlu Skałka. 

Wolę sprowadzenia do Starachowic jednej rodziny repatriantów ze Wschodu Rada Miejska wyraziła na początku 2016 roku. Od tamtego czasu minęło już ponad dwa lata, a przeznaczone do tego celu mieszkanie cały czas stało puste. W najbliższym czasie ma się to podobno zmienić.

Do Starachowic wiosną tego roku ma przyjechać trzyosobowa rodzina państwa Wolskich z Kazachstanu. Małżeństwo wraz z 9-letnią córką zamieszkają w 2- pokojowym mieszkaniu na osiedlu Skałka. Mieszkanie o powierzchni około 42 metrów kwadratowych zostało wyremontowane i wyposażane w meble oraz sprzęt AGD. Być może wcześniej sprawa zostałaby rozwiązana, ale pierwsza rodzina, która została wytypowana przez ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Starachowicach się nie pojawiła. Państwo Wolscy zostali wytypowani jako drudzy.

- Procedury repatriacyjne są niezależne od Urzędu Miejskiego i pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przepraszali już za opóźnienia. Ostatni oficjalny komunikat ministerstwa mówi, że rodzina wprowadzi się do Starachowic wiosną tego roku. Również pan Wolski kontaktował się mailowo z urzędem i potwierdził chęć przyjazdu do Starachowic - poinformowała GAZETĘ Iwona Ogrodowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

Czy mieszkanie, które stało 2 lata puste, nie mogło być przeznaczone dla oczekujących na liście starachowiczan?

- Mieszkanie nie mogło zostać przeznaczone dla mieszkańców oczekujących na przydział, bowiem zostało wyremontowane i wyposażone z funduszy ministerialnych i gmina nie mogła nim dysponować - poinformowała Iwona Ogrodowska.

Przypomnijmy, że ostatnia rodzina ze Wschodu osiedliła się w Starachowicach w 2000 roku.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ