Turniejowe boje młodych piłkarzy

Seria sprawdzianów Juventy Starachowice

Informacje sportowe

Turniejowe boje młodych piłkarzy

Seria sprawdzianów Juventy Starachowice

 

Młodzi piłkarze Juventy Starachowice rozegrali serię turniejów halowych, które mają ich przygotować do rundy wiosennej. Nasi gracze wystąpili przed własną publicznością i na terenie rywali. 

Wystartował już cykl zimowych turniejów Juventa Cup 2018. Przed własną publicznością w jednych zmaganiach wystąpili zawodnicy z roczników 2008 i 2009, którzy walczyli o puchar prezesa firmy ZUWiK Łukasza Misztala. W sumie do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, w tym trzy nasze reprezentacje.

Znakomicie spisali się piłkarze pierwszej drużyny rocznika 2008, którzy w pięknym stylu sięgnęli po zwycięstwo. W półfinale, po zaciętym boju pokonali silne KSZO Ostrowiec 2:1, a w ostatnim meczu turnieju zwyciężyli PAS Skarżysko-Kamienna 1:0. Juventa II ostatecznie zajęła 9. miejsce, dzięki wygranej nad drugim zespołem skarżyskiego PAS (3:1), natomiast piłkarze z rocznika 2009, którzy walczyli z rok starszymi rywalami zakończyli zmagania na 8. miejscu.

Chłopcy z rocznika 2007 walczyli w Kielcach w turnieju Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni Artura Mikosa spisali się bardzo dobrze i rywalizację zakończyli na najniższym stopniu podium.

- Możemy być bardzo zadowoleni z trzeciego miejsca, w tak dobrze obsadzonym turnieju. Nas jednak przede wszystkim cieszy coraz lepsza gra zespołu. Każdy z zawodników robi systematyczne postępy w grze, co przekłada się na nasze wyniki w turniejach i kolejne podium tej zimy - powiedział trener Artur Mikos.

Juventa wystąpiła w składzie: Bartosz Grunt, Mateusz Jeziorski, Krzysztof Zarzycki, Karol Kucharski, Filip Rożek, Dawid Pacek, Kamil Banaszczyk, Marcel Peryt, Mateusz Latosek, Gabriel Bracik.

Starsi zawodnicy, z rocznika 2003, przed dwa dni swoją formę szlifowali w Krakowie. Podopieczni Dominika Zuby rozegrali kilka sparingów, m.in. z juniorską drużyną Wisły Kraków.

- Graliśmy z bardzo mocnymi zespołami ze stolicy Małopolski. Mimo porażek, momentami nasza gra wyglądała bardzo przyzwoicie. Dwa miesiące nie mieliśmy styczności z pełnowymiarowym boiskiem i widać, że nie czujemy odległości. Z konfrontacji możemy być bardzo zadowoleni. Zarówno w meczu z Widokiem Skierniewice, jak i z ekipą MOSiR-u Mińsk Mazowiecki stworzyliśmy wiele okazji do zdobycia goli, z których pięć wykorzystaliśmy. Dwie bramki zdobył Mariusz Malinowski, a po jednej dołożyli Piotr Kalista, Mateusz Skiba oraz Adrian Cieśla. W obu spotkaniach spisaliśmy się pod względem motorycznym i bardzo dobrze znieśliśmy trudy tego ciężkiego dwudniowego sprawdzianu. Z Krakowa wracamy bez poważniejszych urazów, bogatsi o kolejne piłkarskie doświadczenie - podsumował trener Dominik Zuba.

Znakomicie w turnieju z cyklu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej poradzili sobie piłkarze rocznika 2009. W naszej grupie występują jeszcze dwie drużyny: KKP Korona Kielce i PAS Skarżysko-Kamienna. Młodzi starachowiczanie zaprezentowali się znakomicie i pewnie wygrali wszystkie spotkania.

Wyniki Juventy: *Juventa Starachowice – Star Starachowice 2:1, *Juventa Starachowice – PAS Skarżysko 3:1, *Juventa Starachowice – Korona Kielce III 3:1, *Juventa Starachowice – Korona Kielce IV 3:2.

- Wszystkie spotkania cały czas były pod naszą kontrolą i tylko w ostatnim meczu, przy stanie 2:2, pojawiła się lekka niepewność, ale końcówka zdecydowanie należała do naszych zawodników. Był to bardzo pożyteczny sprawdzian, gdyż gra 5 na 5 na niewielkiej sali wymagała pokazania sporych umiejętności technicznych - powiedział szkoleniowiec Szymon Sionek.

Juventa zagrała w składzie: Bartek Moskwa, Franek Ludwig, Franek Cichocki, Janek Wójcicki, Dawid Kułaga, Bartek Stachera, Miłosz Szymański, Adrian Półtorak, Marcel Dobrucki, Kuba Gawlik, Gabryś Łabędzki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ