Medialny laureat z II LO

Bez kategorii

Medialny laureat z II LO

Tegoroczny maturzysta, Maciej Cieciora z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach, zakwalifikował się do trzeciego etapu Olimpiady Medialnej. Wyniki ogłoszono 29 stycznia.

Jest uczniem klasy trzeciej o profilu humanistycznym II LO, której wychowawczynią jest Anna Pacek. Również młodzieżowym liderem w mieście, a od niedawna Człowiekiem Roku 2017 w kategorii "Samorządność i społeczność lokalna" w powiecie starachowickim, który to tytuł zdobył w internetowym głosowaniu, zorganizowanym przez wojewódzki dziennik.

W tym roku szkolnym Maciek Cieciora brał udział w dwóch olimpiadach: Wiedzy o mediach i Olimpiadzie Medialnej, w której został laureatem. Tematem VII edycji były "Media jako narzędzie kształtowania wizerunku". Uczestnicy musieli wskazać metody i narzędzia wpływające na wizerunek w mediach, wykazać się wiedzą o etycznych aspektach zawodu dziennikarza oraz o konsekwencjach wynikających z odpowiedzialności za przekazywane treści.

- Pierwszy etap zmagań odbył się 20 listopada ub.r. w szkołach. Uczestnicy, za pośrednictwem aktywnych kont na stronie olimpiady, rozwiązywali test, składający się z 50 pytań z podziałem na 40 pytań za 1 punkt i 10 pytań za 2 punkty. Na początku miałem trudności ze szkolnym sprzętem, ale dałem radę. Mój wynik, to 96, miejsce w kraju na ponad 500 uczestników - relacjonuje Gazecie Maciej.

10 stycznia br. rozegrano II etap medialnej rywalizacji olimpijczyków.

- Na eliminacje do Radomiu pojechał ze mną wicedyrektor szkoły, Norbert Kutyła. Mieliśmy do rozwiązania dwa testy i napisać 5 mini esejów na podane tematy. Z sali wyszedłem z uśmiechem na twarzy, ponieważ tematy bardzo mi odpowiadały. W głębi serca miałem nadzieję, że przejdę do kolejnego etapu i to się udało. Zawody trzeciego stopnia, będą kwalifikacją do finału w Warszawie. Moje zadanie polega na opracowaniu konspektu prezentacji, która – w przypadku uzyskania ostatecznej kwalifikacji – zostałaby przedstawiona Komisji Egzaminacyjnej podczas rozgrywek 13 i 14 kwietnia 2018 r. Tematem trzeciego etapu jest dbałość o wizerunek szkoły. Określić trzeba, jaki wizerunek ma moja szkoła i co na niego wpływa, także przygotować analizę SWOT. Na podstawie swoich przemyśleń muszę sformułować zalecenia służące poprawie wizerunku mojej szkoły, zaproponować konspekt prezentacji multimedialnej, w której przedstawię proponowane działania. Jest to dla mnie wyzwanie, ponieważ na prezentację na spotkaniu z komisją w Warszawie będę miał na to tylko 15 minut. Jestem bardzo szczęśliwy, ale i pełen obaw, jak moja praca zostanie oceniona przez komisję - nie ukrywa Maciej Cieciora.

Nagrodą dla laureatów Olimpiady Medialnej są indeksy na studia na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS lub na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ