Dzień patrona

III LO

Bez kategorii

Dzień patrona

III LO

 

Uroczysty apel z okazji 97. rocznicy urodzin patrona III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, zorganizowano 26 stycznia br.

Wspomnienie o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim jest na stałe wpisane w kalendarz szkolnych imprez. Tegoroczną, okolicznościową akademię zorganizowała Małgorzata Bonio, a w części artystycznej wystąpili uczniowie klasy I A: Jakub Gałka, Klaudia Derkacz, Maja Kępa, Martyna Bidzińska, Weronika Kaca, Kacper Żurowski, Ewelina Garbacz, Agnieszka Siwiarska i Klaudia Rutkowska oraz uczennice klasy II A: Alicja Maj i Monika Garbacz. W przedstawieniu pt. "Cztery pory życia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" przywołali postać artysty i za pomocą jego utworów ukazali zarówno życie rodzinne Baczyńskiego, jak i okres walki w czasie Powstania Warszawskiego. Ich zmaganiom towarzyszył solowy występ Martyny Bidzińskiej oraz powstańcze filmy wyświetlane przez Kacpra Żurowskiego.

Stroje, o które zadbali uczniowie, jaki i przygotowana przez nich dekoracja nadały akademii zachwycający charakter. Dyrektor szkoły, Mirosław Niewczas podziękował uczniom za wspaniały występ oraz za pamięć o patronie i godne reprezentowanie szkoły noszącej jego imię.

Ewelina Garbacz

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ