Podsumowanie ferii w iłżeckiej bibliotece

Iłża

Podsumowanie ferii w iłżeckiej bibliotece

Niestety... ferie dobiegły końca. Warto jednak przypomnieć czas spędzony w iłżeckiej bibliotece.

Program tegorocznej edycji Ferii w Bibliotece był tak atrakcyjny, że chętnie spędzały w niej wolny czas od nauki dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Już od pierwszych chwil zimowego wypoczynku w Oddziale dla dzieci w ruch poszły nożyczki, plastelina, modelina. Mali uczestnicy wykorzystali niezliczoną ilość kolorowych kartonów, bibuły, kolorowych pudełek i gazet na budowanie prac przestrzennych.

- Oprócz zajęć kreatywnych, nie zapominaliśmy o książkach i czytaniu. W tym roku dzieci poznawały książki ze zwrotami frazeologicznymi i dopasowywały je do codziennych rozmów. Oczywiście była również bitwa na "trzeszczyki", czyli na trudne wierszyki. W pierwszym tygodniu ferii, dzieciom zaproponowaliśmy również spektakl teatralny pt. "Pod starym Wawelem przygód bez liku". Legendę o Szewczyku Dratewce znakomicie odtworzyli aktorzy z Teatru Maska z Krakowa. Mali widzowie byli zachwycone postaciami występującymi w spektaklu, a zwłaszcza smokiem. Zaangażowaliśmy również dzieci do uczczenia 50. urodzin bajkowej postaci Reksia - relacjonują panie bibliotekarki.

Uczestnicy zajęć rysowali też plakaty w formacie XXL, zaś dzieci młodsze projektowały w ramach ogłoszonego mini-konkursu, plakietki z Reksiem. Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce.

- Dziękujemy wszystkim dzieciom za niezwykle liczny udział w Feriach w Bibliotece, za wielkie zaangażowanie w zajęcia oraz sporą dawkę uśmiechu i radości - kierują te słowa do uczestników organizatorzy zajęć.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ