reklama

Bal dla najaktywniejszych czytelników

Biblioteki dla dzieci w Iłży

Iłża

Bal dla najaktywniejszych czytelników

Biblioteki dla dzieci w Iłży

 

Corocznie Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży podczas ferii podsumowuje czytelnictwo za ubiegły rok. Nagrodzono 90 młodych czytelników. 

Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" od kilkunastu lat niezmiennie przypomina o potrzebie codziennej lektury. Czytanie zaspokaja bowiem potrzeby emocjonalne, czego nie zrobi komputer ani telewizja. Rokrocznie w akcji uczestniczy Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży, a efektem jest ciągle wzrastająca liczba małych czytelników. W minionym roku przybyło ich kilkudziesięciu.

Grupa 19 przedszkolaków, pięćdziesięciu uczniów ze szkoły podstawowej oraz 21 dzieci, które debiutowały w ubiegłym roku jako czytelnicy nowo zapisani i znacząco wyróżnili się jako bardzo aktywni czytelnicy odebrała na podsumowaniu w ubiegłą środę pamiątkowe dyplomy i książki popularno-naukowe. Przyznano także 17 wyróżnień dzieciom, które wypożyczają także audiobooki, wręczając im książkę Wojciecha Krupy pt.: "Kaczka – Legenda iłżecka". Publikacja wydana została w ubiegłym roku przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Iłży i jest interpretacją legendy o iłżeckiej baszcie oraz godną polecenia, bowiem w Iłży 2018 rok został ogłoszony ROKIEM ZAMKU.

Laureaci czytelniczego konkursu spotkali się na Balu Karnawałowym, a że była w tym roku była to już jego 25 edycja, przebiegał w wyjątkowej atmosferze. Było mnóstwo konkursów z nagrodami, przygotowanych przez bibliotekarki oraz prezentacje wokalne i taneczne dzieci. Zorganizowano też konkurs na najciekawsze przebranie oraz na Króla i Królową Balu. Przebrana za myszkę Alicja Koptas (lat 6) została królową balu, zaś królem Filip Stefański (lat 5) w stroju policjanta, który zamiast mandatów rozdawał uśmiechy. Tytuły wicekróla i wicekrólowej przypadły w udziale sześciolatkom, przebranemu za pirata, Filipowi Frynasowi i występującej w stroju lalki Meridy, Ninie Duli. Hitem balu okazał się tulinkowy taniec.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ