reklama

Wirtualny festiwal

ZSZ nr 2

W numerze

Wirtualny festiwal

ZSZ nr 2

 

W ogólnopolską zabawę młodych internautów włączył się Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą o polskim kinie, refleksem i wyobraźnią.

Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej to ogólnopolska zabawa młodych internautów. Przed ekranami komputerów zasiedli i filmowe quizy, zagadki i zadania rozwiązali 12 stycznia br. reprezentanci ZSZ nr 2: "LosParanosStudio" w składzie: Julia Spytkowska, Paulina Wojtyczek, Julia Linek i Daniel Nowara oraz "Filmowa Piątka": Weronika Sikora, Natalia Pożoga, Martyna Szczepanik, Piotr Różycki i Wojtek Więckiewicz.

Jednym z najtrudniejszych zadań było odgadnięcie 5 tytułów filmów, na podstawie krótkich dialogów bez obrazu. Dodatkowe zadanie wymagało od młodych ludzi nakręcenia czołówki filmowej do wybranego przez siebie filmu z bazy Filmoteki. Pomocą w realizacji tego zadania służyli Bartosz Garbacz i Michał Stąporek. Szkolne ekipy z polonistami ZSZ nr 2: Justyną Kaczmarczyk i Grzegorzem Lechem, czekają na wyniki zmagań.

WFFS odbywa się w ramach projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja!" prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ