reklama

Brak dyrektora w szpitalu niepokoi radnych

W numerze

Brak dyrektora w szpitalu niepokoi radnych

Dwa konkursy na wyłonienie szefa powiatowej lecznicy zakończyły się negatywnymi rozstrzygnięciami i Zarząd Powiatu może wybrać dyrektora bez konkursu. Kiedy? Konkretna data nie padła.

Temat niemalże zdominował środowe (31 stycznia) obrady Rady Powiatu. Co rusz padały pytania radnych, zaniepokojonych sytuacją.

- Proszę o ustosunkowanie się do informacji, które pojawiają się w mediach. Mówi się bowiem o Janie Gieradzie, a także innej kandydatce. Chciałbym wiedzieć, czy jesteście już po rozmowach, czy jeszcze przed nimi. Kiedy przewidujecie zakończenie całej procedury? Co dalej - pytał radny Cezary Berak.

- Trudno zaprzeczać, że nie rozmawialiśmy z panem Gieradą, bo informacje, które pojawiły się w prasie, wynikały z faktu, że pan Jan Gierada pojawił się w starachowickim szpitalu. Natomiast do doniesień o innej kandydatce na stanowisko dyrektora (Ewa Zięba, która w przeszłości kierowała jednym ze stołecznych szpitali - przyp. autor), nie chciałabym się odnosić, bo ja z tą panią nie rozmawiałam. Dobrze byłoby jak najszybciej wybrać dyrektora szpitala, ale pośpiech też nie jest dobrym doradcą - odpowiedziała starosta Danuta Krępa.

Bożena Wrona z PSL dopytywała natomiast, dlaczego komisja nie rozstrzygnęła konkursu i dowiedziała się od starosty, że głosowanie było tajne, by wybrać nowego dyrektora kandydat musiał uzyskać co najmniej 4 głosy, a tymczasem żaden tylu nie otrzymał.

- Chciałbym zaznaczyć, że wynik finansowy za rządów pełniącej obowiązki dyrektora Katarzyny Arent nie jest zły. Za 9 miesięcy poprzedniego roku, gdy zarządzał szpitalem Grzegorz Fitas, wynosił minus 1.622.154 złotych, a za okres11 miesięcy minionego roku już tylko 298 tysięcy złotych na minusie. Nie mamy więc co załamywać rąk, że dyrektor jeszcze nie został wybrany - mówił radny "Razem dla Mieszkańców" Andrzej Matynia.

- Ja wiem, że ładnie jest przedstawiać liczby, ale jak prześledzicie państwo wyniki wszystkich dyrektorów za okres, gdy nadwykonania nie były jeszcze zapłacone, to zawsze były kiepskie. Poprawiały się dopiero później. Dlatego ja oceniam dyrektora po zakończeniu całego roku, gdy zamknięty jest bilans - ripostował radny Cezary Berak.

Nieoficjalnie mówi się, że nazwisko nowego dyrektora powinniśmy poznać w najbliższych dniach, a największe szanse na objęcie tego stanowiska ma podobno Jan Gierada, w latach 1999–2015 dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ