Powstanie hostel dla nietrzeźwych?

Radny interpeluje w sprawach bezpieczeństwa

Styczniowa sesja Rady Powiatu w dużej części poświęcona była bezpieczeństwu. Interesująca interpelację złożył Paweł Lewkowicz, wnioskując o utworzenie specjalnego hostelu dla osób nietrzeźwych i będących pod wpływem psychotropów.

Radny opracował też projekt utworzenia i funkcjonowania hostelu dla osób nietrzeźwych i odurzonych różnego rodzaju narkotykami. Coś na kształt izby wytrzeźwień. Miałaby odciążyć Szpitalny Oddział ratunkowy, gdzie w tej chwili trafiają takie osoby. Pomysł w dyskusji poparli inni radni powiatowi, a także komendant powiatowy policji w Starachowicach, który przedstawiał statystyki dotyczące bezpieczeństwa w naszym regionie.

W swojej interpelacji radny Paweł Lewkowicz proponuje wystąpienie do partnerów o akceptację dla powstania hostelu, opracowanie diagnozy stanu problematyki osób nietrzeźwych i po zażyciu środków odurzających, by ustalić liczbę miejsc w placówce, powołanie zespołu programowego reprezentującego partnerów do opracowania, wdrożenie i finansowania zadań w hostelu, a na koniec utworzenie hostelu w formie pogotowia socjalnego.

Zaproponował również, by na ten temat wypowiedzieli się włodarze wszystkich gmin z terenu powiatu, dyrekcja szpitala, a także policja.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ