Jedna z głównych ulic w mieście do remontu?

Chęci są, możliwości już mniejsze

 

Byłaby to z pewnością jedna z większych inwestycji drogowych w historii Starachowic. Radny Bronisław Paluch interpelował w sprawie całkowitej przebudowy Alei Armii Krajowej. Pomysł się spodobał, ale realizacja nie będzie taka łatwa.

- Jak od wielu lat wygląda ta ulica, każdy widzi. Proponuję przygotować się do jej przebudowy na całej jej długości. Poszczególne odcinki ulicy wyglądają zupełnie inaczej i posiadają różne parametry. Jest to taki przysłowiowy "groch z kapustą". Po wybudowaniu obwodnicy Starachowic al. Armii Krajowej stanie się drogą powiatową, a wtedy sytuacja będzie jeszcze gorsza - apelował radny Bronisław Paluch.

Pomysł spodobał się innym radnym, a także prezydentowi, ale byłaby to ogromna inwestycja, a do tego jest to droga wojewódzka i od pomysłu do realizacji jeszcze daleko..

- Przychylam się do apelu radnego, dotyczącego starań o przebudowę al. Armii Krajowej, przy czym rozszerzyłbym to również o ul. Jadwigi Kaczyńskiej, Bankową i Radomską. To jest cały ciąg dróg wojewódzkich na terenie naszego miasta i wszystkie te drogi wymagają przebudowy, poprawy bezpieczeństwa i jednocześnie dostosowania ich do aktualnych warunków. Przypomnę, że w jednym z budżetów, na początku kadencji, zabezpieczyłem około 200 tys. na remont chodników przy al. Armii Krajowej, bo wstępna była deklaracja, że połowę da Zarząd Województwa, a drugą gmina Starachowice. Ponieważ nie dostaliśmy ani złotówki na remont tych chodników, musieliśmy się z tego wycofać. Szukamy pośrednich rozwiązań, żeby infrastrukturę przy drogach wojewódzkich remontować i dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do budowy ścieżek rowerowych. W ramach tego chcemy wykonać ścieżkę rowerową i ciąg pieszy przy Armii Krajowej, po to, żeby od strony "Manhattanu", aleja zmieniła swój wygląd – odpowiedział prezydent Starachowic Marek Materek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ